Replika gry Mario na NES z 2646 klocków LEGO!

Replika konsoli NES do zbudowania z 2646 klocków LEGO przedstawia grę Mario – zestaw trafi do sprzedaży 1 sierpnia 2020!

LEGO Nintendo Entertainment System (Super Mario)

To nie trwało długo – po wczorajszym tajemniczym tweecie, LEGO oficjalnie zaprezentowało swoją klockową replikę kultowego systemu Nintendo Entertainment System (który jutro kończy 37 lat). Zgodnie z oczekiwaniami „konsola” nie umożliwia grania w oryginalne gry, choć istnieje miniaturowy telewizor do zbudowania, wyświetlający małą 8-bitową figurkę Mario. Do zestawu dołączona jest również specjalny klocek akcji, który LEGO Mario może zeskanować wraz z nadchodzącym zestawem do gry. Po aktywacji hydraulik zareaguje na wrogów, przeszkody i ulepszenia przesuwające się po ekranie.

Oczywiście żaden NES nie byłby kompletny bez prostokątnego kontrolera i kartridża. Można nawet otworzyć przód i „załadować” swoją ulubioną grę. (W rzeczywistości nic nie zrobi – to po prostu ładna opcja przechowywania).

Konsola jest wynikiem połączenia sił firm LEGO i Nintendo łączą siły w celu stworzenia nowego zestawu Lego. Obie firmy współpracowały na początku tego roku, aby stworzyć interaktywne zestawy w stylu Super Mario.

Ten nowy zestaw, zaprojektowany dla dorosłych budowniczych, zawiera 2646 elementów, które razem tworzą pierwszą konsolę domową Nintendo, a także kontroler NES, kasetę do gier, która może zmieścić się w konsoli oraz miniaturowy telewizor retro. W telewizorze „wyświetlany” jest fizyczny Mario (także z klocków) przechodzący przez scenę z klasycznej gry z 1985 roku, a korba znajdująca się po lewej stronie telewizora pozwala przesuwać wąsatego hydraulika w górę i w dół między platformami.

Podobnie jak wcześniejsze zestawy Super Mario, zestaw Nintendo Entertainment System połączy tradycyjną budowlę z technologią cyfrową. Umieszczenie figurki Mario z włączoną funkcją Bluetooth z zestawu startowego Adventures with Mario Starter Course na telewizorze zapewni dźwięk, jakbyś grał w oryginalny klasyk z 1985 roku.

Zestaw będzie dostępny do kupienia w sklepach Lego i na stronie internetowej firmy od 1 sierpnia 2020 roku. Nie ma słowa na temat cen, choć The Verge informuje, że zestaw będzie kosztować około 300 USD.

źródło: LEGO| Nintendo| Engadget | The Verge