Weź udział w „Dzień z życia 2020” – włącz kamerę 25 lipca!

Ridley Scott, Kai Hsuing i reżyser Kevin Macdonald zapraszają światową społeczność YouTube’a do chwycenia za kamery i nagrania „Dnia z życia 2020” (Life in A Day) – już 25 lipca 2020 roku!

Dzień z życia 2020 (Life in a Day 2020) YouTube Originals - 25 lipca 2020 r.

Twórcy zachęcają miliony ludzi na całym świecie, aby w sobotę 25 lipca 2020 roku, sfilmowało swój dzień z życia i opowiedziało swoją historię. To już 10 lat po oryginalnym filmie „Dzień z życia” chcą oni ponownie połączyć siły, aby stworzyć pełnometrażowy film dokumentalny YouTube Originals, który opowie o dniu z życia na Ziemi. Wybrane nagrania, otrzymane od ochotników, zostaną połączone w jeden materiał, który pokaże, jak wygląda typowy dzień w tych trudnych czasach. „Dzień z życia 2020” będzie miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance oraz na YouTubie w 2021 r.

Jeśli kontynuujecie izolację ze względu na pandemię, film możecie nagrać w domu. Możecie też pokazać, jak próbujecie przystosować się do zupełnie nowych warunków. Może tego dnia spotkacie się z dawno niewidzianymi znajomymi lub rodziną, a może pójdziecie do pracy. Może ten dzień będzie dla Was wyjątkowy ze względu na ślub, przeprowadzkę lub chęć podzielenia się ważną informacją. A może będzie to po prostu zwyczajny dzień. Każde wydarzenie z życia jest godne upamiętnienia, dlatego zostaną one wykorzystane do stworzenia wyjątkowej kapsuły czasu, która zachowa ten moment w historii.

Obraz zostanie stworzony w całości z nadesłanych materiałów i będzie montowany przez 5 miesięcy. Gdy zakończy się przyjmowanie nagrań, 30-osobowy, wielojęzyczny zespół rozsiany po całym świecie zajmie się weryfikacją i tłumaczeniem nadesłanych filmów.

Trzech głównych montażystów – Mdhamiri Á Nkemi (Tajemnica bladego konia, Barwy gangu), Sam Rice-Edwards (Whitney, Post-It Love) i Nse Asuquo (House of My Fathers, The Jazz Ambassadors) – zajmie się postprodukcją i będzie pracować, wraz z reżyserem Kevinem Macdonaldem, nad stworzeniem fabuły z nadesłanych materiałów.

Na przesłanie nagrania mamy tylko tydzień – od 25 lipca do 2 sierpnia 2020 roku. Filmy należy wysyłać na stronie lifeinaday.youtube.

Jak z Twojej perspektywy wygląda 2020 rok? Weź udział w projekcie DZIEŃ Z ŻYCIA – już 25 lipca.

Oczywiście nie wszystkie z nadesłanych materiałów znajdzie się w filmie, ale już samo wzięcie udziału w akcji sprawi, że ten dzień stanie się wyjątkową okazją do międzynarodowej współpracy i wymiany doświadczeń. 

Obejrzyj oryginalny film „Dzień z życia” z 2010 roku:

Oryginalny film „Dzień z życia” społeczność YouTube’a stworzyła w 2010 roku. Nadesłano wówczas 80 tysięcy nagrań. Ostateczna wersja filmu miała swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2011 roku, była wyświetlana w kinach na całym świecie i uzyskała ponad 16 milionów wyświetleń na YouTube.

źródło: Google Polska