Podróż po świecie psychiki w grze „Figment”

Gra mobilna „Figment” ukazuje ludzki umysł jako świat pełny niezwykłych latających wysp, w którym rozmaite postacie reprezentują różne uczucia.

Gra mobilna „Figment”

Wcielamy się w rolę zrzędliwego Dusty’ego, który niegdyś był głosem odwagi, ale obecnie nie jest do końca sobą. Kiedy krainę nawiedzają koszmarne straszydła, tylko Dusty i jego papuzia przyjaciółka Piper mogą ją ocalić. Wymachując drewnianym mieczem i zwinnie wykonując uniki, Dusty z łatwością pokonuje pomniejsze potwory. Ale żeby dać nauczkę tym wstrętnym koszmarom, musi rozwiązać serię osadzonych w otoczeniu zagadek, co wymaga nie lada kreatywności.

Przejście blokuje Ci chmura trujących gazów? Obróć wiatrak, żeby ją zdmuchnąć. Musisz ześlizgnąć się po grzbiecie wijącego się węża, żeby dostać się na odległą platformę? Przyszpil jego ogon odwróconym kamertonem.

To tylko dwa z wielu przykładów wyzwań, jakie stawia przed nami ten niezwykły świat. Poza tym gra w doskonały sposób odzwierciedla nasz mętlik w głowie. Będziesz na przykład biegać po mostach z ołówków, uskakując przed spadającymi z góry zębami — co oczywiście reprezentuje lęk przed dentystą.

Zabawne dialogi sprawią, że nieraz zachichoczesz. A koszmary śpiewają nawet własne piosenki!

Muzyczna gra przygodowa rozgrywająca się w zakamarkach ludzkiego umysłu… Witajcie w świecie Figmentu Dziwny i surrealistyczny świat. Miejsce pełne najgłębiej skrywanych myśli, pragnień i wspomnień, zaludnione wieloma głosami, które słyszymy w głowie.

Przez wiele lat ten umysł był cichy i spokojny. Ale coś się zmieniło. Zaczęły pojawiać się nowe myśli, przybierające kształt koszmarnych stworzeń, które rozsiewają strach, gdzie tylko się pojawią. Jedyną nadzieją jest gderliwy Dusty, dawny głos odwagi umysłu, który musi wrócić do dawnej formy i pomóc umysłowi stawić czoła strachom.

Figment porusza niełatwe tematy z dużą dozą energii i wyobraźni — i przenosi graczy do miejsc, o których nie zapomną przez długi czas.

Dołącz do Dusty’ego oraz jego zawsze optymistycznie nastawionej przyjaciółki Piper. Rozwiązuj zagadki, by ustawić odpowiednio różne elementy, pokonuj koszmary i spróbuj znaleźć utraconą odwagę.

Zagraj w pierwsze dwa rozdziały za darmo. Jednorazowy zakup, aby odblokować pełną grę.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: App Store Polska