Amazon tworzy serię Fallouta z twórcami „Westworld”

Twórcy popularnego serialu dystopijnego pt. „Westworld” – Jonathan Nolan i Lisa Joy – tworzą dla Amazon Prime nowy serial oparty o popularnego „Fallouta”.

Please Stand By „Fallout” serial teaser

Najnowszy serial science fiction firmy Amazon będzie znany graczom – firma współpracuje z Bethesda, aby stworzyć serię opartą na postapokaliptycznej serii Fallout. Tweety z Bethesdy i Amazon potwierdziły to, a Bethesda potwierdziła również, że twórcy Westworld Jonathan Nolan i Lisa Joy rozwijają program za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej Kilter Films.

Seria gier „Fallout” rozpoczęła się w 1997 roku i jest osadzona kilka dziesięcioleci w przyszłości w Ameryce po wojnie nuklearnej.

Bethesda informuje, że szukała sposobów na dostosowanie Fallouta do filmu lub serialu przez ostatnią dekadę i że wizja Nolana i Joy dotycząca tej serii jest pierwszą, która sprawiła, że ​​pomyśleli, że można to zrobić poprawnie.

Nic dziwnego, że nie otrzymujemy żadnych szczegółów na temat tego, kto może być zaangażowany, na czym może się skupić historia i kiedy serial się pojawi. Ale informacja prasowa Bethesdy wyraźnie wspomina o „poważnym i surowym” brzmieniu gier, który jest także osadzony obok „ironicznego humoru” i dziwacznych „nuklearnych fantazji filmów kategorii B” – więc prawdopodobnie możemy spodziewać się zabawnych momentów, które rozjaśnią ponury nastrój Fallouta.

źródło: Engadget