„Zapach przestrzeni kosmicznej” od NASA dostępny jako perfumy

Jeśli chcesz pachnieć jak nic co znamy na Ziemi, no może trochę jak smażony stek, maliny i rum, to masz teraz szansę zdobyć flakon N°1 od Eau de Space.

Perfumy o zapachu przestrzeni kosmicznej N°1 od Eau de Space

Jedną z rzeczy, których większość z nas, Ziemian, może nie zdawać sobie sprawy, jest zapach kosmosu. Dzięki kampanii Kickstarter, może się to zmienić. Ponad dekadę temu chemicy z NASA opracowali zapach, który naśladuje „zapach przestrzeni”, aby dać astronautom powiew kosmosu, zanim opuszczą ziemską atmosferę. Teraz firma Eau de Space zdobyła ten zapach i można zamówić butelkę (lub dziesięć) za pośrednictwem kampanii na Kickstarterze.

W wideo udostępnionym przez Eau de Space astronauta NASA Tony Antonelli mówi, że kosmos pachnie „silnie i niepowtarzalnie”, nie można tego porównać do czegokolwiek co czuł na Ziemi. Według Eau de Space inni opisywali ten zapach jako „smażony stek, maliny i rum”, dymny i gorzki.

NASA podobno pracuje nad tym zapachem od ponad dekady, ale przez biurokrację został uwięziony w murach agencji. Zespołowi Eau de Space udało się dotrzeć do receptury – dzięki „determinacji, dużo szczęścia i kilku żądaniom ustawy o wolności informacji (FOIA)”. Tak więc po raz pierwszy opinia publiczna będzie miała okazję doświadczyć tego zapachu.

Cena jednego flakonu to 29 USD (ok. 115 zł). Podczas kampanii Kickstartera firma wesprze także programy STEM K-12.

źródło: Kickstarter | Engadget