Darmowy serwis VOD z klasyką polskiego kina i spektaklami

WFDiF uruchomiła nowy serwis VOD, w którym można bezpłatnie obejrzeć klasykę polskiego kina, współczesne spektakle teatralne czy Polską Kronikę Filmową.

WFDiF.online – serwis VOD

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych postanowiła udostępnić swoje archiwa na specjalnie stworzonej platformie streamingowej, na której której w kilku strefach znajdują się autorskie projekty edukacyjne oraz filmowe WFDiF. Choć biblioteka serwisu nie jest przesadnie obszerna, na uwagę zasługuje livestreaming, który każdego dnia oferuje inne pozycje warte obejrzenia. Wśród pozycji znajdują się polskie filmy i programy dokumentalne sprzed lat (obejmujące Kronikę), animacje, filmy historyczne i fabularne.

Dzięki formatowi zapisu i rozdzielczości 1080p udostępnione w serwisie WFDiF.online historyczne materiały są dostępne w bardzo dobrej jakości. Serwis nie jest przerywany żadnymi reklamami, a jakość połączenia nie ustępuje innym serwisom z darmowymi materiałami wideo.

Codziennie znajdziemy inny rozkład lifestreamingu z podaną godziną emisji, więc spokojnie możemy z wyprzedzeniem zaplanować oglądanie. Tego typu rodzaj telewizji internetowej to ewenement na naszym rynku, a być może też w skali świata.

Serwis dostępny jest na każdym urządzeniu – komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie czy Smart TV – warunkiem jest przeglądarka internetowa, w której zadziała player serwisu, ale w dzisiejszych czasach nie powinno to być problemem.

Dla kogo jest serwis WFDiF.online?

Jest to serwis dla osób ceniących sobie wysoką kulturę, zwłaszcza ze względu na sporą liczbę dostępnych spektakli. Kinomanii, miłośnicy historii, albo po prostu osoby ciekawe świata – wszyscy znajdą coś dla siebie.

Kroniki i dokumenty to wyjątkowa podróż w czasie, który dzisiaj może wydawać nam się nierealny – warto zobaczyć jak wyglądało i jak było kreowane życie w naszym kraju.

Co można obejrzeć w serwisie?

Serwis podzielony jest na kategorie, oprócz wspomnianego Live Streamu WFDiF stworzył mini strefę VOD z wybranymi tytułami (nie wiemy, czy będą się one zmieniały, choć liczba dostępnych pozycji mogłaby na to wskazywać), materiały edukacyjne oraz teatroteka.

  • LIVE STREAM – kanał, na którym o wybranych godzinach można obejrzeć filmy wyprodukowane przez WFDiF –  animacje, filmy edukacyjne, filmy fabularne, dokumentalne oraz wydania Polskiej Kroniki Filmowej.
  • STREFA VOD –  tutaj znajdują się wybrane filmy fabularne, dokumentalne, Kroniki oraz animacje.
  • EDUKACJA – strefa z materiałami edukacyjnymi dostępnymi do pobrania oraz filmowymi zapisami warsztatów, wykładów i oprowadzań po Planie Filmowym.
  • TEATROTEKA – znajdują się tutaj opisy, trailery, galerie fotosów i zdjęcia z planów TEATROTEKI.
TEATROTEKA – zbiór ekranizacji polskiej młodej dramaturgii (WFDiF.online)

Platforma dostępna jest bezpłatnie pod adresem WFDiF.online w zasięgu sieci Internet na komputerach i na urządzeniach mobilnych.

źródło: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych