Google wyświetla teraz także dinozaury w rozszerzonej rzeczywistości

Cofnij się w czasie i poznaj dinozaury, które mogły rządzić Ziemią miliony lat temu – teraz dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR) możesz zmienić swój dom w „Jurassic World”.

Dinozaury naturalnej wielkości w rozszerzonej rzeczywistości (AR) - wyszukiwarka Google

Firma Google we współpracy z Universal Brand Development, Amblin Entertainment i Ludia przenieśli 10 dinozaurów z filmu Jurassic World do wyszukiwarki Google. Zobaczc, jak potężny T. Rex stąpa po Twoim salonie lub spójrz na majestatycznego Brachiozaura, który góruje nad okolicznymi drzewami.  Wyszukaj dinozaura w Google za pomocą swojego urządzenia mobilnego i wybierz opcję „Wyświetl w 3D”, aby obrócić go lub powiększyć i zobaczyć z bliska. Następnie, gdy z pomocą rozszerzonej rzeczywistości przeniesiesz dinozaura do swojej przestrzeni i dostosujesz jego rozmiar, będziesz w stanie ocenić, jak duży jest w stosunku do innych, otaczających Cię przedmiotów.

Na urządzeniach z Androidem masz też możliwość zwiększenia głośności, abyś mógł usłyszeć dudniące kroki i ryki każdego dinozaura. 

Dinozaury z Jurassic World, które możesz oglądać w rozszerzonej rzeczywistości to: Tyranozaur, Welociraptor, Triceratops, Spinozaur, Stegozaur, Brachiozaur, Ankylozaur, Dilofozaur, Pteranodon i Parazaurolof.

Kulisy tworzenia dinozaurów AR z „Jurassic World” ??

Dzięki wykorzystaniu technologii zastosowanej przez Ludia w grze Jurassic World Alive, dinozaury AR są jednymi z najbardziej realistycznych modeli na rynku. Obejrzyj poniższy film, aby prześledzić proces powstawania Brachiozaura w rozszerzonej rzeczywistości, w tym modelowanie 3D, teksturowanie i animowanie stwora. 

Aby stworzyć dinozaury w 3D, projektanci najpierw przeprowadzali badania wstępne, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o każdym stworzeniu. Opracowanie jak najbardziej dokładnych i realistycznych modeli wymagało od nie tylko przeglądania literatury, ale także współpracy z paleontologami i zespołem Jurassic World. Ważne są nawet najmniejsze detale, takie jak nieregularności koloru skóry i wzorów.

W przeciwieństwie do innych zwierząt AR w mobilnej wyszukiwarce Google, takich jak pies czy pingwin, dinozaury – ze względu na ich ogromne rozmiary – stanowią nowe wyzwanie techniczne. Nowa funkcja automatycznego skalowania w Androidzie może teraz obliczać odległość między telefonem a powierzchnią w Twojej przestrzeni i zmieniać rozmiar dinozaura tak, aby zmieścił się on na ekranie telefonu.

Jeśli klikniesz opcję „Zobacz rzeczywisty rozmiar”, technologia śledzenia AR automatycznie zmieni położenie dinozaura w Twojej przestrzeni, aby zrobić dla niego miejsce.

Jak odnaleźć dinozaury i udostępniać swoje spotkania z nimi?

  • Android: wpisz w wyszukiwarkę frazę dinozaur lub wyszukaj jednego z 10 dinozaurów w aplikacji Google lub dowolnej przeglądarce na Androida i wybierz opcję „Wyświetl w 3D”. Możesz wyświetlać wyniki 3D na urządzeniach z Androidem 7 lub nowszym, a zawartość AR na urządzeniach obsługujących ARCore. Z łatwością odkryjesz wszystkie dinozaury za pomocą formatu karuzeli. 
  • iOS: wpisz w wyszukiwarkę dinozaur lub wyszukaj jednego z 10 dinozaurów w aplikacji Google lub na Google.com w przeglądarce mobilnej  Chrome lub Safari. Treści 3D i AR są dostępne na urządzeniach z systemem iOS 11 lub nowszym.

Możesz także tworzyć filmy w rozszerzonej rzeczywistości – a nawet odtwarzać ulubione sceny z Jurassic World – z opcją nagrywania. Nie zapomnij otagować swoich zdjęć i wideo w serwisach społecznościowych za pomocą hasztagów #Google3D i #JurassicWorld.

źródło: Google Polska