Nowa data startu Radia Nowy Świat to 10 lipca 2020 r.

Internetowe Radio Nowy Świat rozpocznie nadawanie 10 lipca – obecnie w zespole rozgłośni jest ponad 60 osób.

?? Start #RadioNowyŚwiat – 10 lipca 2020 r.@RatujmyTrojke

Pierwotna data startu Radia Nowy Świat, zaplanowana na 26 czerwca 2020 roku, musiała zostać przełożona ze względu na kontakt czterech pracowników z dziennikarzem współpracującym z radiem, u którego wykryto obecność koronawirusa COVID-19. Na szczęście wszystkie zagrożone osoby zostały przebadane i otrzymały wynik negatywny. Oznacza to, że rozgłośnia rozpocznie nadawanie w piątek 10 lipca 2020 roku.

Zespół Radia Nowy Świat, razem ze współpracownikami, liczy ponad 60 osób, a spora część wcześniej związana była z Programem III Polskiego Radia (Trójką). Szefową rozgłośni jest Magda Jethon, była dyrektor i redaktor naczelna radiowej Trójki. W Radiu Nowy Świat będziemy mogli słuchać audycji prowadzonych między innymi przez Wojciecha Manna, Elizę Michalik,, Marcina Kydryńskiego i Beatę Grabarczyk.

Poranną audycję z cyklu „Nowy świt” poprowadzą Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski i Wojciech Mann. Gospodarzem popołudniowego pasma będzie Michał Porycki. Autorskie audycje poprowadzą m.in. Jerzy Sosnowski, Michał Nogaś, Wojciech Waglewski, Fisz, Marcin Kydryński, Marek Napiórkowski, Kuba Badach.

Zamiast startu radia był koncert!

W piątek 26 czerwca Radio Nowy Świat nadało pierwszy sygnał, ale nie oznaczało to oficjalnego rozpoczęcia emisji – twórcy potraktowali to wydarzenie jako pewnego rodzaju próbę generalną. W dniu pierwotnie założonego startu, wyemitowany został na żywo koncert Wojciecha Waglewskiego, który odbył się o godz. 19:00 w Kuźni Kulturalnej w WarszawieKoncert poprowadził Jan Chojnacki!

Transmisja dostępna była wyłącznie pod adresem nowyswiat.online. Obecnie po wejściu pod ten adres wyskakuje okno logowania.

Waglewski – Radio Nowy Świat (26 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 - koncert)
Radio Nowy Świat Online (screen z 26 czerwca 2020 r.)

Gdzie słuchać online Radia Nowy Świat?

Pierwszy dżingiel rozebrzmi 10 lipca 2020 roku o godzinie 6:00 rano.

Szczegóły techniczne (takie, jak informacje dotyczące aplikacji i platform, na których radio będzie dostępne) będą udostępniane stopniowo. W tej chwili rozgłośnia jest już częścią agregatora Replaio (dostępnego na razie w wersji na Androida), a także Patronite Audio. Aplikacja mobilna Radia Nowy Świat jest obecnie rozwijana dla urządzeń z systemami iOS i Android.

Powstała także specjalna petycja dziesiątek tysięcy patronów, których marzeniem jest aby ich nowa stacja radiowa Radio Nowy Świat znalazła się w bibliotece stacji radiowych serwisu TuneIn, który na chwilę obecną odrzuca wszelkie nowe zgłoszenia. Do petycji możecie dołączyć, klikając w link pod moim postem na tweecie, poniżej:

Oficjalna strona internetowa radia to: radionowyswiat.pl.

Udziałowcami spółki Ratujmy Świat są: Piotr Jedliński (prezes), Anna Krakowska (członek zarządu), Krzysztof Łuszczewski (członek zarządu), Patrycja Macjon, Magda Jethon, Wojciech Mann, Jan Chojnacki i Jerzy Sosnowski.

Na Radio Nowy Świat na Patronite zebrano dotychczas prawie 1,8 mln zł. Projekt wsparło blisko 25 tys. osób, które deklarują przekazywanie miesięcznie łącznie ponad 650 tys. zł.

źródło: Radio Nowy Świat | Press