PULSE to wisiorek DIY od NASA, który przypomni Ci o niedotykaniu twarzy!

Agencja NASA zrobiła naszyjnik PULSE, który przypomina, że ​​nie należy dotykać rękoma twarzy – dzięki wydrukowi 3D możesz stworzyć swój własny z pomocą kilku części.

Pulse - wisiorek NASA przypominający o niedotykaniu twarzy

NASA wydała instrukcję open source wyjaśniającą, jak wydrukować w 3D specjalnie zaprojektowany wisiorek, aby pomóc Ci przestać dotykać twarzy. Wielokrotnie słyszeliśmy, że nie powinniśmy dotykać naszej twarzy palcami, aby ograniczyć ryzyko zakażenia się COVID-19. Jednak nie zawsze łatwo jest uniknąć tego odruchu. Wisiorek PULSE od NASA, ma nam w tym pomóc, a każdy kto posiada kilka części i drukarkę 3D może zrobić swój własny gadżet i nosić go na szyi.

Główny zadaniem PULSE jest powiadamianie, abyśmy trzymali nasze ręce z daleka od ust, nosa i oczu – po to właśnie został stworzony przez trzech inżynierów z Jet Propulsion Lab agencji NASA. Naszyjnik ma czujnik zbliżeniowy o zasięgu 12 cali (30,5 cm) i silnik wibracyjny zrobiony z monety, który aktywuje się, gdy zbliżysz rękę do głowy. Im bliżej Twoje place kuszą Cię, żeby podrapać się po nosie lub przetrzeć oczy, tym bardziej intensywne są wibracje.

Celem działania Pulse jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), który może bardzo łatwo się przenieść, jeśli osoba dotknie zainfekowanej powierzchni ręką, a następnie dotknie oczu, nosa lub ust.

Na stronie internetowej wynalazku na Githubie możesz pobrać listę potrzebnych części oraz projekty CAD, aby wydrukować obudowę w 3D. twórcy zamieścili także wskazówki, jak zrobić samemu (DIY, Do It Yourself) naszyjnik całkowicie za darmo. NASA indformuje na stronie, że ​​zaprojektowano Pulse, aby był niedrogi i łatwy do złożenia.

I nie bój się, wisiorek nie porazi Cęe prądem :) Zobacz jak działa:

NASA zauważa również, że ​​Pulse nie zastępuje maseczek lub przyłbic. Ma być dodatkowym gadżetem zapobiegawczym, który działając razem z innymi środkami, pomoże w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamietajmy zatem o utrzymaniu bezpiecznej odległości od innych ludzi i dokładnie myjmy ręce. Pulse może się jednak okazać przydatny dla tych, którzy po prostu nie mogą przestać drapać się po nosie.

Zobacz dodatkowe grafiki, w tym części potrzebne do zrobienia Pulse’a:

źródło: NASA Jet Propulsion Laboratory (California Institute of technology) | Engadget