Nowa odsłona aplikacji SkyCash – sprawdź, co nowego?

Już 1 lipca po zalogowaniu do aplikacji SkyCash zobaczysz nową odsłonę aplikacji SkyCash – zobacz, jakie zmiany zostaną wprowadzone.

Nowa odsłona aplikacji SkyCash od 1 lipca 2020 roku

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że SkyCash udostępnia jedynie nowy interfejs ekranu głównego aplikacji. Nic bardziej mylnego, bo zmiany są o wiele większe. Już teraz możemy dowiedzieć się, że serwis SkyCash jest w trakcie gruntownych zmian, aby uprościć wybrane procesy i ścieżki użytkownika w aplikacji. Zmiany jakie pojawią się już w lipcu, niosą za sobą dodatkowe możliwości dla użytkowników.

Korzystanie z aplikacji ma być znacznie łatwiejsze a wybrane funkcje zostaną udostępnione większej liczbie użytkowników. Serwis chce też, aby mogła z niego korzystać młodsza grupa użytkowników.

Postanowiono udostępnić możliwość korzystania z portmonetki SkyCash wszystkim użytkownikom, bez konieczności przechodzenia wcześniejszej weryfikacji. Weryfikacja danych i uwierzytelnienie tożsamości będzie wymagane dopiero w przypadku, gdy użytkownik zdecyduje, że chce korzystać z instrumentu płatniczego SkyCash. Po pozytywnym przejściu procesu weryfikacji, otrzyma on pełnoprawny instrument płatniczy, którego nowa nazwa to Portmonetka+.

Dlaczego Portmonetka+?

Plus w nazwie instrumentu od razu sugeruje, że ten typ portmonetki daje użytkownikowi więcej możliwości. Dokładnie tak jest. Dzięki potwierdzeniu swojej tożsamości, użytkownik może korzystać z funkcji Przelej, a po dodatkowym potwierdzeniu swojej tożsamości, także z funkcji Bankomaty.

Funkcja Przelej daje użytkownikom możliwość przesyłania swoich środków zgromadzonych w portmonetce+ do innych zweryfikowanych lub zaufanych użytkowników SkyCash.

Co nowego w aplikacji mobilnej SkyCash?

Funkcja Bankomaty pozwala na pobieranie i wycofywanie środków z Portmonetki+ za pomocą urządzeń Euronet. Dzięki niej, nasi użytkownicy mogą zasilać swoją Portmonetkę+ gotówką w dowolnych wpłatomatach lub wpłato-bankomatach Euronet w całej Polsce lub w każdym momencie pobrać gotówkę ze swojej Portmonetki+ w najbliższym bankomacie Euronet.

Co jeszcze się zmienia?

Od 1 lipca do grona użytkowników SkyCash dołączyć będą mogły osoby nieletnie, które ukończyły 13 rok życia. To kolejny znak, że w SkyCash nabieramy świeżości i stawiamy na nowości. Młodzi ludzie nie godzą się na kompromisy i oczekują szybkiego dostępu do wygodnych rozwiązań. Dokładnie to chcemy dostarczać naszym użytkownikom.

Nowa odsłona aplikacji SkyCash - zrzuty ekranu (lipiec 2020)

Dodatkowe zmiany wizualne

  • Szybszy i wygodniejszy dostęp do informacji – usługi i najczęściej wykorzystywane przez użytkowników funkcje są zaprezentowane w bardziej przejrzysty sposób
  • Na środku górnej części ekranu prezentowane będzie aktualne saldo środków dostępnych portmonetce użytkownika. Poniżej pojawią się trzy zielone guziki, dzięki którym można szybko zasilić portmonetkę lub zarządzać swoimi środkami zgromadzonymi w portmonetce+ (m.in. przesyłać środki do znajomych lub korzystać z bankomatów).
  • Pozostano przy kaflowym prezentowaniu dostępnych usług. Nadano jednak im lekkości i świeżości, aby były czytelniejsze w odbiorze. Wyraźne ikony pozwalają szybko odnaleźć to, czego akurat użytkownik potrzebuje. 
  • Uporządkowano menu aplikacji, w którym pojawiły się sekcje ułatwiające poruszanie się po ustawieniach.
  • Pojawił się też nowy kafel Rozrywka, pod którym na użytkowników czeka dostęp do czołowych serwisów gamingowych, VOD, czy muzyki. Dostępne będą tam m.in. Steam, PlayStation, Xbox, Netflix, Spotify, Player, allegro i wiele innych.
  • W dolnej części ekranu umieszczono belkę, z której jednym kliknięciem można przejść do naszego planera podróży, do swoich ulubionych produktów, aktywnych biletów czy zarządzania kartami płatniczymi. 
  • Dzięki umiejscowionemu w centralnej części belki planerowi podróży – zaplanujesz swoją podróż w mgnieniu oka. Dzięki niemu, w łatwy sposób możesz wyszukać interesujące Cię połączenie i porównać koszty poszczególnych biletów na pociąg. Jeszcze w lipcu rozszerzona zostanie lista połączeń o międzymiastowe połączenia autobusowe, a do końca roku funkcja ta pojawi się w zupełnie nowej, rozbudowanej o dodatkowe usługi odsłonie. 
  • Dodano także baner, za pomocą którego użytkownicy będą informowani o planowanych nowościach, zmianach i nadchodzących promocjach, aby zawsze mogli być na bieżąco.

Aplikację SkyCash pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: SkyCash