Aktualizacja firmware’u 2D27 dla słuchawek AirPods Pro

Firma Apple wydała aktualizację oprogramowania układowego w wersji 2D27 dla swoich najnowszych słuchawek bezprzewodowych AirPods Pro.

AirPods Pro

Firma Apple wydała we wtorek nowe oprogramowanie układowe dla bezprzewodowych słuchawek AirPods Pro. Wersja fimware’u o numerze 2D27 jest już dostępna do pobrania i zainstalowania. Aktualizacja zastępuje wcześniej dostępne oprogramowanie układowe, o numerze kompilacji 2D15, który jest dostępny od 5 maja. 2020 roku. Oznacza to, że obecna wersja jest już czwartą aktualizację oprogramowania układowego wydaną przez Apple dla słuchawek dousznych AirPods Pro, od momentu premiery.

Nie jest jasne, jakie zmiany wprowadza oprogramowanie do sposobu działania AirPods Pro, ale biorąc pod uwagę, że Apple wydało bety najnowszych systemów operacyjnych (iOS 14 i innych) dla programistów, prawdopodobnie może to mieć wpływ na wydanie oprogramowania.

Podczas prezentacji WWDC20 firmy Apple ujawniono, że funkcja „Spatial Audio” pojawi się na słuchawkach AirPods Pro jako część systemu iOS 14. Funkcja ta imituje dźwięk przestrzenny i kinowy, a także korzysta z wbudowanych akcelerometrów w AirPods Pro i w odtwarzającym multimedia telefonie iPhone lub iPadzie, aby zapewnić prawidłowe ustawienie dźwięku dla użytkownika, bez względu na to, w którą strone odwróci głowę.

Nowe oprogramowanie jest instalowane automatycznie, bez oferowanego mechanizmu umożliwiającego ręczne wymuszenie przeprowadzenia aktualizacji. Tak długo, jak AirPods Pro znajduje się w etui ładującym i jest połączone z urządzeniem z systemem iOS, oprogramowanie układowe zostanie zainstalowane samodzielnie.

Jeśli oprogramowanie nie zaktualizowało się automatycznie, możesz spróbować wymusić ich aktualizację, wykonując poniższe kroki:

  • Włóż słuchawki AirPods Pro do etui ładującego.
  • Podłącz etui do ładowarki i zacznij je ładować.
  • Słuchawki AirPods Pro powinny być połączone przez Bluetootha z urządzeniem z systemem iOS.
  • Twoje urządzenie z systemem iOS powinno być podłączone do internetu.
  • Słuchawki powinny zaktualizować się automatycznie.

Użytkownicy AirPods Pro mogą sprawdzić bieżące oprogramowanie sprzętowe akcesoriów audio przechodząc na iPhonie do Ustawień a następnie Przejdź do Ogólne Informacje AirPods (Pro). Sprawdź, czy w pozycji z informację o oprogramowaniu układowym widnieje numer kompilacji 2D27.