Nie każdy Apple Watch będzie w stanie śledzić sen pod watchOS 7

Nie wszystkie modele zegarków Apple Watch będą w stanie śledzić Twój sen – oto modele, które otrzymają nową funkcję tej jesieni wraz z aktualizacja systemu watchOS 7.

Dostępność najważniejszych funkcji systemu watchOS 7 na zegarkach Apple Watch - modele/generacje

Jedną z największych nowych funkcji, która pojawi się na Apple Watchu tej jesieni jest śledzenie snu – funkcja, którą rywale tacy jak Fitbit oferowali od lat. Jednak nie wszystkie modele ją otrzymają – nowa aktualizacja oprogramowania będzie dostępna tylko dla zegarków Apple Watch Series 3, Series 4 i Series 5, co stanowi odejście od wcześniejszego podejścia Apple’a do uruchamiania nowych aktualizacji oprogramowania dla prawie każdej wersji Apple Watcha. Wykrywanie mycia rąk, to kolejna nowa funkcja systemu watchOS 7, która będzie dostępna tylko dla zegarków serii 4 i 5.

? ? Śledzenie snu w Apple Watchu to funkcja, której brakowało popularnemu zegarkowi Apple’a w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń. Otrzymają ją modele od Series 3 i nowsze w połączeniu z iPhonem 6S lub nadchodzącym z systemem iOS 14.

Różnica polega na tym, że Apple zdecydowało się na odejście od udostępniania aktualizacji dla wszystkich generacji zegarków. Nawet zeszłoroczna aktualizacja watchOS 6, wydanie, które wprowadziło nowe funkcje, takie jak możliwość śledzenia trendów aktywności w czasie i monitorowania stanu słuchu, było dostępne dla wszystkich modeli zegarków w tym dla pierwszej generacji od 2016 roku.

?? Nowe automatyczne wykrywanie mycia rąk, która będzie dostępna w systemie watchOS 7, nie trafi na generacje starsze niż Apple Watch Series 4, mimo że model Apple Watcha Series 3 otrzyma aktualizację oprogramowania. Ta funkcja będzie kompatybilna tylko z Apple Watch Series 4 i Apple Watch Series 5, ponieważ wymaga mocniejszych procesorów znajdujących się w nowszych zegarkach.

To, że starsze wersje zegarków nie otrzymują większości nowych funkcji nie dziwi, bowiem ze względu technologicznych nierealistyczne jest, aby bardziej zaawansowane funkcje działały na wszystkich generacjach.

Najważniejsze funkcje pod watchOS 7

Poza śledzeniem snu i wykrywaniem prania rąk, watchOS 7 zapewni możliwość udostępniania niestandardowych tarcz zegarka i korzystania z nowych rodzajów treningów, takich jak taniec i trening podstawowy. Publiczna wersja beta będzie dostępna od lipca, a pełna wersja zadebiutuje jesienią 2020 roku.

źródło: Apple via Business Insider