Zobacz w slow motion jak Apple Watch wyrzuca wodę!

Chcesz zobaczyć w zwolnionym tempie, jak Apple Watch pozbywa się wody z zakamarków? Obejrzyj to imponujące wideo!

Usuwanie wody z głośników Apple Watch w slow motion

Zegarek Apple Watch, który można nosić podczas pływania i wykonywania innych czynności na wodzie, ma funkcję zaprojektowaną do używania głośników w celu wyrzucania wody z otworów, chroniąc wewnętrzne elementy. The Slow Mo Guys, znani z filmów związanych z nauką i technologią, wykorzystujący nagrania kamery w zwolnionym tempie, przyjrzeli się dziś, jak działa funkcja wyrzucania wody Apple Watcha.

Jak widać na poniższym wideo, zegarek Apple Watch przechodzi przez 10 cykli, podczas których głośniki wibrują i wypychając całą wodę z wnętrza. W zwolnionym tempie widać siłę, z jaką wypychana jest woda, i jest to imponujący efekt wizualny!

Planując korzystanie z Apple Watcha w wodzie lub podczas treningu pływackiego, użytkownicy mogą ustawić funkcję blokady wody, która ma zapobiegać włączaniu się wyświetlacza po wystawieniu na działanie kropelek wody.

Po zakończeniu kontaktu z wodą, za pośrednictwem Centrum sterowania można uruchomić funkcję, która wyrzuca wodę z głośnika, gdy cyfrowa korona Apple Watch jest włączona. Funkcje blokady wody i wyrzucania wody są dostępne w Apple Watch Series 2 i nowszych.

Obejrzyj wideo, które imponuje szczególnie w zwolnionym tempie:

Jak korzystać z opcji Blokada wodna w Apple Watch Series 2 i nowszych?

Po rozpoczęciu treningu pływackiego zegarek Apple Watch automatycznie blokuje ekran za pomocą blokady wodnej, aby zapobiec przypadkowym stuknięciom. Gdy zakończysz trening, obróć pokrętło Digital Crown w celu odblokowania ekranu i usunięcia wszelkiej wody z zegarka Apple Watch. Będziesz słyszeć dźwięki i czuć wodę na nadgarstku. 

Aby ręcznie usunąć wodę z zegarka Apple Watch, przesuń palcem w górę od dołu na tarczy zegarka w celu otwarcia centrum sterowania, stuknij opcję Blokada wodna, a następnie obróć pokrętło Digital Crown w celu odblokowania ekranu i usunięcia wody z głośnika. 

źródło: Slo Mo | macrumors