Jak działają słuchawki bezprzewodowe M1 Krüger&Matz?

Jeśli szukasz tańszej alternatywy dla bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Apple’a, to wypróbuj słuchawki M1 polskiej firmy Krüger&Matz!

Słuchawki bezprzewodowe Krüger&Matz M1 (etui z logo)

Wygodne, douszne słuchawki bezprzewodowe to dzisiaj nieodłączne akcesorium każdego smartfona. Osobiście nie wyobrażam sobie korzystania ze słuchawek przewodowych zarówno podczas aktywności fizycznych jak i codziennego użytkowania. Niewątpliwie słuchawki AirPods firmy Apple są tutaj wyznacznikiem jakości, jednak ich cena nie dla wszystkich jest tak atrakcyjna. Warto wtedy poszukać dobrej alternatywy, która zadowoli miłośników muzyki, którzy nie cierpią plątających się kabli.

W ostatnim tygodniu miałem przyjemność testować kolejne słuchawki polskiej marki Krüger&Matz, która od 2010 roku znana jest z dobrej jakości designerskich urządzeń mobilnych oraz z doskonałej jakości dźwięku słuchawek i sprzętu audio. Tym razem w moje ręce wpadły bezprzewodowe słuchawki douszne M1 od Krüger&Matz, które już na pierwszy rzut oka przypominają AirPodsy Apple’a.

Po moich bardzo dobrych doświadczeniach z nausznymi słuchawkami Blueutooth F5A z redukcją szumów – które od 4 już lat spisują się znakomicie – przyszedł czas na znacznie mniejszy i poręczniejszy gadżet, który można wziąć ze sobą praktycznie wszędzie.

Bezprzewodowe słuchawki douszne Krüger&Matz M1 z TWS (ang. True Wireless Stereo – pol. Prawdziwie Bezprzewodowe Stereo) wykorzystują technologię Bluetooth 5.0, dzięki czemu zapewniają stabilne połączenie ze smartfonem a przy tym pobierają znacznie mniej energii.

Co wyróżnia słuchawki M1?

design

dobrej jakości materiały i nowoczesne wzornictwo

jakość dźwięku

czyste i wyraźne brzmienie muzyki

TWS

prawdziwe bezprzewodowe STEREO w małej słuchawce

cena

niska cena, dzięki czemu dostępne są dla każdego

Jak sparować słuchawki M1 ze smartfonem?

Słuchawki bezprzewodowe M1 Krüger&Matz działają ze smartfonami z systemem Android i iOS (iPhone/iPad) oraz wszystkimi urządzeniami do których można podłączyć akcesoria audio wyposażonymi w łączność Bluetooth (w tym komputery z systemami Windows, macOS i Linux).

Parowanie słuchawek K&M M1 ze smartfonem

Aby sparować słuchawki z urządzeniem:

 1. Należy wyjąć słuchawki z etui, a słuchawki połączą się ze sobą automatycznie w ciągu 3 s.
 2. Wskaźnik LED prawej słuchawki będzie migał na zielono i czerwono, sygnalizując tryb parowania z urządzeniem.
 3. Wskaźnik LED lewej słuchawki będzie migał na zielono, a po pomyślnym sparowaniu z prawą słuchawką, wskaźnik LED przestanie świecić.
 4. Należy włączyć Bluetooth na smartfonie lub innym urządzeniu zewnętrznym i połączyć się z urządzeniem oznaczonym jako KM M1.
 5. Po udanym parowaniu, wskaźnik LED przestanie świecić – usłyszysz komunikat głosowy Connected.

⚠️ Uwaga: Słuchawki wyłączą się po 5 minutach bezczynności, a odległość między słuchawkami nie może przekraczać 3 metrów.

Jaka jest rzeczywiście jakość dźwięku słuchawek dokanałowych Krüger&Matz M1?

Bałem się, że niższa cena alternatywnych słuchawek dla AirPodsów może odbić się także jakości. Na szczęście byłem mile zaskoczony, że tańsze słuchawki bez przewodu nie muszą charakteryzować się słabszą jakością dźwięku! Model M1 zapewnia czyste i głębokie brzmienie ulubionych utworów, bardzo zbliżone do przewodowych modeli słuchawek a niemal identyczne jak w przypadku modelu pierwszej generacji Apple’a.

Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy jakość dźwięku z M1 jest zbliżona do chińskich bezprzewodowych słuchawek dousznych w podobnej cenie, to zaskoczę Cię, bowiem bliżej im do AirPodsów. Czasem są nawet głośniejsze, bez efektu „bolących uszu”.

Świetnie sprawdzają się w przypadku aktywności fizycznych – bieganiu, czy ćwiczeniach. Ich kształt świetnie będzie pasował niemal do każdego kształtu uszu bez obawy, że z łatwością wypadną z ucha. Zasięg słuchawek podawany przez producenta to około 10 metrów, więc na siłowni, podczas sprzątania lub przechadzaniu wokół domu, telefon może spokojnie leżeć na w bezpiecznym miejscu.

Słuchawki K&M M1 (zdjęcie kolorowe)Słuchawki K&M M1 (zdjęcie czarno-białe)

Jak rozmawia się przez M1?

Obie słuchawki M1 posiadają wbudowany mikrofon, a dzięki trybowi MONO zastępuje zestawy słuchawkowe do rozmów podczas jazdy samochodem.

O ile do jakości dźwięku i brzmienia słuchawek prawie nie można się przyczepić, to niestety moc mikrofonu jest znacznie słabsza niż na przykład w AirPodsach i głos rozmówcy nie jest tak wyraźny jak bym sobie tego życzył – ale za tę cenę nie można mieć wszystkiego. Niemniej jeśli słuchawki służą Ci do słuchania muzyki, a nie do długi rozmów, to ta mała wada nie powinna Ci przeszkadzać – a właściwie Twoim rozmówcom.

Sterowanie słuchawkami M1

Słuchawki dokanałowe Krüger&Matz M1 nie mają żadnych fizycznych przycisków, ale dzięki wielofunkcyjnym przyciskom dotykowym w obu słuchawkach można szybko i intuicyjnie sterować muzyką czy odbierać połączenia telefoniczne. Mając słuchawki w uszach nie trzeba sięgać po smartfona.

Jeśli podczas słuchania ulubionych utworów odbierzesz połączenie, a następnie je skończysz, to automatycznie powrócisz do momentu, w którym skończyłeś. Słuchawki mają także wbudowane diody led, które świecą na czerwono i zielono, ale tylko podczas określonych sytuacji – przy normalnym użytkowaniu diody są wygaszone.

 • Aby włączyć słuchawki należy je wyjąć z etui lub dotknąć panelu dotykowego przez 2 sekundy.
 • Aby wyłączyć słuchawki należy włożyć je do etui lub dotknąć panelu dotykowego przez 7 sekund.
 • Jeżeli poziom baterii słuchawek jest niski, czerwony wskaźnik LED będzie migał co minutę.
 • Jeżeli poziom baterii etui jest niski, czerwony wskaźnik LED etui będzie migał.

Opis elementów dousznych słuchawek bezprzewodowych M1 i etui ładującego:

Opis elementów dousznych słuchawek bezprzewodowych M1 i etui ładującego (Krüger&Matz)

Funkcje panelu dotykowego słuchawek M1:

 • Dotknij 1 raz, aby odtworzyć lub zatrzymać muzykę.
 • Podczas odtwarzania muzyki, dotknij szybko 2 razy, aby przejść do następnego utworu.
 • Podczas odtwarzania muzyki, dotknij szybko 3 razy, aby przejść do poprzedniego utworu.
 • Dotknij 1 raz, aby odebrać połączenie przychodzące.
 • Dotknij i przytrzymaj, aby odrzucić połączenie przychodzące.
 • Dotknij i przytrzymaj przez 2s, aby aktywować asystenta głosowego.

Ładowanie słuchawek M1 i etui

Słuchawki Kruger&Matz M1, o pojemności 40 mAh każda, działają bez przerwy nawet przez 4 godziny słuchania muzyki lub rozmów telefonicznych. Dzięki dołączonemu etui ładującemu o pojemności akumulatora 500 mAh można je szybko podładować nawet 6 razy na kolejne 4 godziny działania.

Jak ładować słuchawki M1?

 • Umieść obie słuchawki w etui – zwróć uwagę na poprawne umiejscowienie słuchawek: L po lewej (left), R po prawej (right).
 • Słuchawki posiadają magnesy, które ułatwiają ułożenie ich prawidłowo w etui ładującym.
 • Podczas ładowania, wskaźnik świeci na czerwono, a po zakończonym ładowaniu, wskaźnik świeci na zielono. Słuchawki wyłączą się.
 • Podczas ładowania, wskaźnik LED etui także świeci na zielono.

Jak ładować etui do M1?

 • Podłącz kabel micro USB do portu ładowania etui.
 • Drugi wtyk kabla podłącz do kompatybilnego portu USB komputera lub ładowarki sieciowej (np. smartfona).
 • Podczas ładowania wskaźnik LED etui świeci na czerwono.
 • Zielony wskaźnik LED informuje o tym, że etui zostało naładowane – można je odłaczyć od ładowarki sieciowej.

Co znajdziesz w opakowaniu?

Jak wszystkie urządzenia firmy Krüger&Matz, słuchawki M1, są bardzo starannie wykonane i zapakowane w stylowym pudełeczku. W opakowaniu znajdują się dwie słuchawki M1, białe etui ładujące z logo firmy, ciekawie zaprojektowany kabel USB (przypominające sznurek) oraz instrukcja obsługi.

Specyfikacja techniczna

rozmiar głośnika1,42 cm
magnesneodymowy
pasmo przenoszenia20 Hz – 20 kHz
impedancja32 Ohm
stosunek S/N≧95 dB
THD (zniekształcenia harmoniczne)≦5%
SPL (maksymalne ciśnienie akustyczne)100±3dB
Bluetooth5.0
zasięg Bluetoothdo 10 m
profile BluetoothDSP, A2DP, HSP, HFP
czułość wbudowanego mikrofonu106±3 dB
pojemność baterii40 mAh (słuchawki), 500 mAh (etui)
czas pracy (muzyka/rozmowy)do 4 godz.
czas pracy w trybie czuwaniado 80 godz.
napięcie ładowania5 V/1 A
innesłuchanie muzyki, połączenia głosowe,

Gdzie i za ile kupić?

Krüger&Matz M1 (słuchawki obok etui ładującego)

Bezprzewodowe słuchawki douszne M1 od Krüger&Matz

199,00 zł

wysyłka w 24 godz.

2 lata gwarancji door-to-door

Podsumowanie

Czy warto zatem kupić słuchawki douszne słuchawki bezprzewodowe M1 Krüger&Matz? W mojej ocenie, za tę cenę, to całkiem porządne akcesorium, które jest firmowane polską marką, na które warto wydać 199 zł. Odtwarzany dźwięk jest głęboki i czysty, co jest najważniejszym kryterium dobrych słuchawek, bowiem najczęstszą czynnością związaną ze słuchawkami dousznymi jest słuchanie ulubionej muzyki.

Jeżeli natomiast dużo rozmawiasz i słuchawki mają Ci służyć do komunikacji z klientami lub długimi pogawędkami ze znajomymi, to proponuję rozważyć inne urządzenie, ponieważ mikrofon nie jest na tyle czuły, aby zbierać Twój głos z każdego kąta.

Słuchawka bezprzewodowa K&M M1 w uchu

Moja ogólna ocena tego urządzenia to 3,5/5, a więc całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że AirPodsy mają 4,5/5 w swojej kategorii:

Rating: 3.5 out of 5.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości związane z tym urządzeniem, śmiało zadaj je w komentarzu pod tym wpisem, a postaram się na nie odpowiedzieć!

artykuł partnerski