Apple Events są teraz częścią aplikacji Apple TV

Od teraz transmisje na żywo z najnowszych i poprzednich wydarzeń Apple Special Events obejrzysz w aplikacji Apple TV zamiast Events.

Apple Events pod tvOS teraz częścią aplikacji Apple TV

Przed poniedziałkowym wydarzeniem WWDC 2020 firma Apple wyłączyła aplikację Apple Events pod systemem tvOS i przenosi jej zawrtość do aplikacji Apple TV, na której od teraz będzie można oglądać wszystkie wydarzenia specjalne (w tym WWDC20). Próba wyszukania aplikacji Events w sklepie App Store pod tvOS potwierdza tę zamianę. Przy próbie uruchomienia zainstalowanej juz aplikacji Events na Apple TV także to potwierdza.

Wygląda na to, że zmiana jest wprowadzana sukcesywnie, ponieważ po otwarciu aplikacji Apple Events nadal możemy znaleźć informacje i nagrania z ostatniego wydarzenia Apple Special Event z września 2019 r.

Po tym jak apka Events zostanie całkowicie wyłączona, wszystkie przeszłe i przyszłe transmisje online z konferencji Apple’a będa udostępnione w aplikacji Apple TV. Ma to również pewne zalety, ponieważ, transmisje będą dostępne także dla użytkowników aplikacji Apple TV na innych urządzeniach, na przykład Smart TV, iPhone’ach czy iPadach (gdzie apka jest preinstalowana).

Apple Special Events

Przejdź do aplikacji Apple TV, aby obejrzeć na żywo transmisję Apple Special Event i zobaczyć poprzednie wydarzenia

Apple TV+

Streamuj nagradzane seriale i filmy Apple Original, dostępne tylko w aplikacji Apple TV.

Oglądaj

Więcej sposobów na oglądanie zanjdziesz w aplikacji Apple TV, w której możesz kupić lub wypożyczyć filmy i subskrybować popularne kanały.

Apple Keynote WWDC20 rozpocznie się w poniedziałek 22 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo w aplikacji Apple TV (na wszystkich urządzeniach Apple’a i Smart TV)‌, w witrynie Apple Events, w aplikacji dla programistów, na stronie dla programistów lub w serwisie YouTube.

źródło: Apple