Nowa aktualizacja Open PageRank stron internetowych (czerwiec 2020)

W czwartek 18 czerwca 2020 roku zaktualizowano wartości współczynnika stron internetowych opartego na danych z otwartej bazy Open PageRank.

Aktualizacja Open PageRank (18 czerwca 2020 r.)

Wczoraj miała miejsce druga w tym roku aktualizacja wskaźniki Open PageRank (z 18 czerwca 2020 roku) określającego poglądowe wartości rankingowe domen dla stron WWW. Ostatnie uaktualnienie danych i rankingów odbyło się w lutym tego roku. Narzędzie nie służy wprost do określania pozycji stron, czego dowodem są niemające z tym nic wspólnego wskaźniki OPR dla niektórych domen internetowych. Są to tylko poglądowe wartości, które mogą pomóc webmasterom w określaniu wartości stron,.

To niezależne narzędzie możew miarę obiektywny sposób rankingować strony internetowe, przypisując im wartość obliczoną na podstawie wielu składowych. Rankingi stron są obliczane na podstawie ogólnodostępnych danych. Uprzedzając komentarze i uwagi od razu zaznaczę, że tego narzędzia nie należy używać do oceny pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google, ale można je odnosić do pozycji swojego serwisu w porównaniuz innymi, zbliżonymi tematycznie witrynami.

rankingu TOP 10 milionów wszystkich stron internetowych od Open PageRank Initiative, możesz sprawdzić wartości od 1 do 10 dla praktycznie wszystkich istniejących obecnie stron internetowych.

⚠️ UWAGA: OPR nie jest miarodajnym wskaźnikiem określającym wartość strony w wyszukiwarkach internetowych, jednak według mnie jest pewną wartością, którą można porównywać i w miarę niezależnie odnosić do rankingów SEO. 

Oto przykładowe wartości OPR dla wybranych serwisów WWW (dane z 18 czerwca 2020 r.):

Przykładowe wartości Open PageRank (OPR) stron WWW z czerwca 2020 r.

Sprawdź wartość w rankingu Open PageRank dla swojego lub konkurencyjnego serwisu, aby porównać, jak plasują się w 10-stopniowej skali Open PageRanku.

Open PageRank istnieje od 2017 roku i może być stosowany do określania rankingu stron WWW na podstawie opensource’owych danych udostępnianych przez Common Crawl i Common Search.

źródło: DomCop