„Keen” – nowa sieć społecznościowa Google’a oparta na zainteresowaniach

Zespół Google uruchomił aplikację mobilną „Keen” na Androida, która ma skupiać wokół siebie osoby o podobnych zainteresowaniach.

Stay Keen App

Zespół Google Area 120, który opracowuje eksperymentalne produkty, ogłosił nową aplikację mobilną w sklepie Google Play o nazwie Keen. Jest to pomysł CJ Adamsa, współzałożyciela Keena, po tym, jak on i jego żona zauważyli, że spędzają dużo wolnego czasu, przewijając kanały społecznościowe. Następnie zastanawiali się nad pomysłem gromadzenia pomysłów, linków i zasobów na podstawie własnych zainteresowań i hobby, pozwalając im zamiast tego spędzać więcej czasu na wspólnych zainteresowaniach.

Adams przyniósł ten pomysł do zespołu Google Area 120 i we współpracy z innym zespołem Google’a o nazwie People and AI Research (PAIR), który rzeczywiście koncentruje się na badaniach i rozwoju systemów uczenia maszynowego, opracowano Keen.

Do czego służy Keen?

Aby opisać, do czego służy Keen, Adams pisze: W Keen, która jest aplikacją internetową i na Androida, mówisz, nad czym lubisz spędzać najwięcej czasu, a następnie wybierasz treści z sieci i osoby, którym ufasz, aby tak się stało. Robisz „keena”, który może dotyczyć dowolnego tematu, czy to pieczenia pysznego chleba w domu, obserwowanie ptaków czy badania typografii. Keen pozwala Ci wybierać treści, które kochasz, udostępniać swoją kolekcję innym osobom i znajdować nowe treści na podstawie tego, co zapisałeś.

W skrócie polega to na tym, że tworzysz „keena” dla każdego ze swoich zainteresowań, nadajesz mu tytuł, dodajesz do niego własne treści i udostępniasz go we własnym profilu. Możesz także zapraszać znajomych do współpracy i dzielenia się pomysłami, a nawet budować społeczność realizując wspólne cele i zainteresowania.

Wersja przeglądarkowa dostępna jest pod adresem staykeen.com.

źródło: Google | iPhoneHacks