Zapisuj w dzienniku Daylio jak minął Ci dzień?

Daylio Dziennik

Ciągle obiecujesz sobie, że zaczniesz prowadzić dziennik. Niestety, Twój piękny notatnik zbiera tylko kurz i drażni Cię, leżąc na nocnym stoliku. W przyszłym tygodniu zaczniesz w nim pisać. Na pewno. Chociaż przyszły tydzień zapowiada się ciężko… Może w jeszcze następnym? Jeśli prowadzenie dziennika jawi Ci się tylko jako kolejna pozycja na Twojej coraz dłuższej liście zadań do zrobienia, pora na proste rozwiązanie. Dzięki aplikacji Daylio Dziennik zapisywanie tego, jak wyglądał Twój dzień, staje się prostą i przyjemną czynnością. Nie musisz nawet pisać.

Każdy wpis podzielony jest na dwie części: jedna opisuje Twój nastrój, a druga zajęcia. Musisz jedynie stuknąć w to, co pasuje do Twojego dnia.

Początkowo do wyboru masz niewielki wachlarz nastrojów, od wspaniałego po okropny. Możesz jednak je edytować, by uwzględnić emocje odczuwane przez Ciebie w danym dniu. Do dyspozycji masz także zestaw ikon czynności, za pomocą których możesz przestawiać swoje codzienne przygody — od przyziemnego „sprzątania” po bardziej ekscytującą „imprezę”. I — tak jak w przypadku nastrojów — możesz dopasować te czynności do tego, co dzieje się w Twoim życiu.

Możesz zapisywać jedynie swój nastrój i zajęcia, ale jeśli zechcesz pójść dalej, aplikacja pozwala też na dodawanie osobistych notatek. Nie chodzi o to, by pisać całe wypracowanie dotyczące własnych przemyśleń (chociaż jeśli najdzie Cię taka ochota, to czemu nie), ale raczej by zanotować parę zdań, które kiedyś, w przyszłości, mogą ożywić wspomnienia.

Daylio szybko zaczyna tworzyć obraz Twoich zmieniających się nastrojów — wystarczą do tego już dwa stuknięcia w ikony. Możesz zauważyć pewne schematy, które wyjaśniają, dlaczego niektóre dni są fajniejsze od innych, i w konsekwencji zmienić pewne nawyki. Naprawdę nie ma lepszego dnia na rozpoczęcie prowadzenia dziennika niż dzisiaj.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska