Google wsparło ponad 70 organizacji LGBTQ+ na całym świecie

Organizacje LGBTQ+ na całym świecie codziennie pomagają swoim społecznościom lokalnym – Google.org wsparło ponad 70 takich organizacji przekazując im w sumie 1,2 mld dolarów!

Levante a bandeira do orgulho LGBT [Raise the LGBT Pride flag], 2017 - Adriana de Maio
Levante a bandeira do orgulho LGBT [Raise the LGBT Pride flag], 2017 – Adriana de Maio

Zespół Google.org wspiera organizacje, które kwestionują uprzedzenia i wykluczenie w celu promowania sprawiedliwości i równości społecznej. Organizacje LGBTQ+ są tak różnorodne jak społeczności lokalne, którym służą, tworząc cenne przestrzenie,, organizując się przeciwko niesprawiedliwości i zapewniają dostępu do różnych usług. Dla najbardziej wrażliwych społeczności LGBTQ+, w tym społeczności Black+ doświadczających nieproporcjonalnego wpływu COVID-19 i niesprawiedliwości rasowej, te przestrzenie i usługi są niezwykle potrzebne.

Wczoraj Google.org przekazało ponad 1,2 miliona dolarów na ponad 70 lokalnych organizacji LGBTQ+ na całym świecie – z których wiele znajduje się w większych miastach na całym świecie. Niektórzy z obdarowanych spotykają się z podwyższonym ryzykiem zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym wpływającym na społeczności LGBTQ+ w tym czasie, zapewniając całoroczne zasoby i wsparcie oraz świętując Pride (Dumę).

Mapa Google Pride - wparcie 70 organizacji LGBTQ+ na świecie

Google i Android od samego początku solidaryzuje się ze społecznościami LGBTQ+, świętując i wspierając je każdego roku.

Drobne gesty takie jak specjalne sekcje „Parada Równości” w aplikacji Tapety Google’a lub dzwonki w aplikacji Google Sounds, to jedne z miłych akcentów podkreślających stosunek firmy do prawnie i społecznie dyskryminowanych mniejszości. Aplikacje te można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play i pobrać specjalne motywy i dźwięki przygotowane na miesiąc dumy.

Tapety Parada Równości (google App) 2020

Nowe tapety Google Pride (w polskiej aplikacji Parada Równości) pojawiły się, gdy firma ogłosiła dzisiaj darowiznę w wysokości 1,2 mln USD na rzecz ponad 70 organizacji LGBTQ + na całym świecie. Zapowiedziano także dodatkowe 1,2 miliona dolarów na projekt Trevor.

źródło: Google (1) (2)