Słuchawki OnePlus Pods zauważone w becie Androida 11 dla OnePlus 8

Wzmianka o bezprzewodowych słuchawkach dousznych OnePlus Pods pojawiła się w najnowszej wersji systemu Android 11 beta dla smartfonów OnePlus 8.

Słuchawki bezprzewodowe OnePlus Pods (OnePlus Buds.)

Niedługo po wydaniu pierwszej wersji beta mobilnego systemu operacyjnego Android 11 dla urządzeń Pixel, OnePlus uruchomiło program beta dla najnowszych modeli telefonów OnePlus. 8/8 Pro. W udostępnionej becie pakietu Settings APK użytkownik Some_Random_Username z XDA odkrył ciąg tekstu, który wspomina o nadchodzących słuchawkach TWS od OnePlusa. Ludzie z XDA Developers zagłębili się w kompilację i odkryli jeszcze wiele innych wzmianek z nazwą „OnePlus Pods”.

Odkryli także pakiet o nazwie com.oneplus.twspods, który zawiera niektóre elementy do odczytu poszczególnych poziomów baterii z lewej i prawej słuchawki. Wygląda również na to, że słuchawki będą miały także funkcję podwójnego stuknięcia służącą do odtwarzania muzyki.

W zeszłym miesiącu wyciekł rysunek, prezentujący projekt słuchawek dousznych TWS (ang. True Wireless Stereo, pol. Prawdziwie Bezprzewodowe Stereo) od OnePlusa. Chociaż wtedy były one znane pod nazwą „OnePlus Buds.”,możliwe jest, że ostateczna nazwa słuchawek ulegnie zmianie.

Według doniesień bezprzewodowe słuchawki douszne OnePlus Pods (lub Buds) mają zostać ogłoszone w lipcu 2020 roku.

źródło: XDA Developers