Programiści mogą tworzyć „mini” aplikacje na Snapchata

Snap umożliwia programistom tworzyć aplikacje w Minis na Snapchata, które pozwolą użytkownikom medytować, kupować bilety do kina i uczyć się z przyjaciółmi.

Snapchat - nowe funkcje i aplikacje Minis

Snapchat wprowadza aplikacje innych firm do swojej aplikacji dzięki „Minis”, zredukowanym wersjom popularnych aplikacji, do których można uzyskać dostęp podczas rozmów na Snapchacie. Jest to kontunuacja zeszłorocznego ruchu Snapchata, aby otworzyć aplikację dla zewnętrznych twórców gier. Ale Minis rozszerza współpracę Snapa z twórcami aplikacji zewnętrznych o szereg doświadczeń społecznościowych, które nie są tylko grami. Aplikacje są dostosowane do doświadczeń społecznościowych, którymi można się dzielić podczas swobodnej rozmowy ze znajomymi. Wszystkie zminiaturyzowane aplikacje będą dostępne w sekcji czatu aplikacji, a także we wbudowanych grach Snapchata.

Inauguracyjna grupa miniaplikacji Minis, która ma zostać uruchomiona na Snapchacie w lipcu tego roku, obejmuje:

  • aplikację do medytacji Headspace, która umożliwia użytkownikom dostęp do krótkich sesji medytacyjnych z przewodnikiem,
  • aplikację Coachella, dzięki której grupy znajomych mogą wspólnie zobaczyć skład festiwalu i zaplanować występy do obejrzenia,
  • Prediction Master, aplikację od Mammoth Media, która tworzy także aplikację Wishbone do ankiet społecznościowych, pozwalająca grupom znajomych na „przewidywanie”,
  • Saturn i Tembo, odpowiednio aplikację do porównywania harmonogramów zajęć i przygotowania do nauki,
  • Atom, aplikację do kupowania biletów do kina i oglądania zwiastunów z grupą przyjaciół,
  • Let’s Do It, wbudowaną aplikację Snapa do „podejmowania decyzji grupowych”.

Snap nie jest pierwszą firmą, która szuka zewnętrznych programistów, aby ożywić swoją aplikację, bowiem Facebook wypróbował podobną strategię w przeszłości. Firma zezwoliła programistom na tworzenie wersji HTML5 swoich gier w programie Messenger, ale ostatecznie usunęła tę funkcję, ponieważ jej aplikacja do przesyłania wiadomości stała się zbyt rozdęta.

Snap może jednak odnieść większy sukces dzięki Minis. Firma twierdzi, że 25 milionów użytkowników grało już w co najmniej jedną grę w aplikacji. Sukces aplikacji takich jak Yolo, aplikacja nr 1 wbudowana do Snapchata, udowodniła, że ​​najbardziej zaangażowani użytkownicy aplikacji będą gromadzić nowe doświadczenia.

Rozszerzenie platformy programistycznej Snapa obejmuje także narzędzia, które oferuje twórcom aplikacji dla ich usług. Snap zapowiedział, że planuje udostępnić więcej funkcji aparatu zewnętrznym programistom dzięki CameraKit – oprogramowaniu, które umożliwia aplikacjom zewnętrznym korzystanie z obiektywów rozszerzonej rzeczywistości Snapchata.

Na przykład aplikacja MLB Ballpark będzie mogła używać soczewek Snapchata, aby umożliwić fanom interakcję z maskotkami drużyny w AR (rozszerzonej rzeczywistości). Aplikacja do teledysków Triller, która już korzysta ze Snapchat Stories w swojej usłudze, doda soczewki o tematyce artystycznej. Firma twierdzi, że Nike „bada” sposoby używania soczewek AR w swojej aplikacji. Snap nie powiedział, kiedy te integracje będą dostępne, ale firma pracuje nad pozyskaniem dodatkowych programistów.

Polecenia głosowe w aplikacji Snapchat

Polecenia głosowe na Snapchacie

Ponadto Snapchat wprowadza polecenia głosowe, które uruchamiają odpowiednie akcje obiektywu. Dzięki współpracy z SoundHound można będzie powiedzieć Snapchatowi, jaki rodzaj soczewki chcesz zobaczyć. Na przykład możesz poprosić o zmianę koloru włosów :)

źródło: Snap | Engadget