„Adobe Photoshop Camera” dostępna na iOS-a i Androida

Adobe oficjalnie wydało bezpłatną aplikację mobilną Adobe Photoshop Camera do edycji zdjęć na urządzenia z systemami iOS i Androida.

Adobe Photoshop Camera

Najnowsza aplikacja Adobe Photoshop Camera na urządzenia mobilne łączy w sobie gotowe filtry gotowe funkcjami AI, niestandardowymi obiektywami i innymi sztuczkami. Wszystkie smaczki aplikacji powinny zadowolić zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów. Jeśli szukasz sposobu na przeniesienie selfie i zdjęć na Instagramie na wyższy poziom, to nowa apka Adobe może Ci w tym w prosty sposób pomóc.

Darmowa aplikacja Adobe Photoshop Camera jest już dostępna do pobrania ze sklepów App Store i Google Play. Aplikacja dodaje Twojemy smartfonowi „godne polecenia obiektywy i efekty aparatu”, a także kilka funkcji opartych na sztucznej inteligencji, niestandardowe obiektywy i sztuczki do edycji zdjęć znane z Photoshopa.

Adobe ogłosiło aplikację w listopadzie zeszłego roku podczas konferencji Adobe Max i od tego czasu można ją było wypróbować w publicznych testach beta. Od dzisiaj jest już oficjalnie dostępna dla wszystkich.

Adobe Photoshop Camera jest bardziej nastawiona na użytkowników mediów społecznościowych i influencerów niż profesjonalnych fotografów. Nie znajdziemy w niej zaawansowanych funkcji edycji, takich jak posiada na przykład aplikacja Photoshop na iPada. Zamiast tego pozwala wybierać gotowe filtry jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Wykorzystuje sztuczną inteligencję Sensei do rozpoznawania obiektu na zdjęciu, dzięki czemu może zalecić i automatycznie zastosować korekty na podstawie zawartości technicznej zdjęcia (tj. zakresu dynamicznego, tonalności, rodzaju sceny i obszarów twarzy).

Funkcja Face Light optymalizuje oświetlenie w celu usunięcia ostrych cieni. Aplikacja rozpozna każdy obiekt w grupowych selfie w celu wyeliminowania zniekształceń i zapowiada dodawanie kolejnych soczewek stworzonych przez artystów i wpływowe osoby, takie jak Billie Eilish.

Jak to ujęło Adobe, „Szybkie poprawki, takie jak ponowne ustawianie portretów i usuwanie zniekształceń, oznaczają, że możesz publikować obrazy, które wyglądają, jakbyś spędził na nich znacznie więcej czasu niż mogłoby się wydawać.”

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Adobe Photoshop Camera

Aplikację możesz już teraz pobrać ze swojego sklepu:

źródło: Adobe