Żappka Pay dostępne w sieci sklepów Żabka

Żabka Polska wdraża nową usługę płatności mobilnych Żappka Pay, czyli możliwość płacenia aplikacją mobilną żappka w sklepach sieci.

Żappka Pay (zrzuty ekranu z aplikacji żappka)

Nowa metoda płatności mobilnych Żappka Pay ma na celu usprawnienie i przyśpieszenie procesu zakupowego przy kasie oraz łatwiejsze korzystanie z funkcji dostępnych w aplikacji sieci sklepów Żabka. Jako bezdotykowa metoda płatności idealnie odpowiada na aktualną sytuację pandemii, gwarantując bezpieczne i szybkie zakupy. Rozwiązanie będzie dostępne dla klientów we wszystkich ponad 6100 sklepach Żabka już w połowie czerwca.

Kluczową kwestią podczas robienia zakupów jest dla klientów wygoda oraz jak najkrótszy czas ich realizacji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, sieć Żabka zdecydowała o wprowadzeniu nowej usługi płatniczej Żappka Pay.

Jak działa Żappka Pay?

W aplikacji mobilnej żappka należy podłączyć kartę płatniczą, a następnie zabezpieczyć ją numerem PIN, skanem twarzy lub odciskiem palca. Aplikację wyróżnia możliwość dodania karty na kilka wygodnych sposobów tj. za pomocą zdjęcia czy NFC (przez zbliżenie karty do telefonu). Podłączenie karty i płacenie za pośrednictwem aplikacji jest całkowicie bezpieczne, a cały proces jest obsługiwany przez firmę First Data. Dzięki Żappka Pay jednym skanowaniem aplikacji będzie można płacić za zakupy, zbierać punkty lojalnościowe oraz korzystać z promocji przygotowanych dla użytkowników żappki.

Testy Żappka Pay rozpoczęły się w drugiej połowie maja w 5 sklepach sieci – 3 w Poznaniu i 2 w Warszawie. Od strony użytkowników zaproszonych zostało do nich kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się pracownicy Żabka Polska i firm biorących udział w tworzeniu usługi. W kolejnej fazie do testów dołączyli także klienci korzystający z aplikacji żappka, którzy robią zakupy w tych sklepach.

Aplikacja żappka cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników od samego momentu jej wprowadzenia na rynek w minionym roku. Obecnie korzysta z niej blisko 3 mln użytkowników. Jej sukces jest dostrzegany także w branży, o czym świadczy chociażby wyróżnienie żappki dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2019. żappka zwyciężyła w kategorii m-commerce za szczegółowe dopracowanie aplikacji i idealne dotarcie do potrzeb klientów, a także otrzymała trzecie miejsce wśród najlepszych aplikacji w Polsce.

Aplikację mobilną żappka pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Żabka