Xiaomi ujawniło kluczowe funkcje Mi Band 5

Firma Xiaomi zdradziła w najnowszym teaserze najważniejsze funkcji opaski Mi Band 5 – mówi się także o wsparciu dla Alexy w wersji międzynarodowej urządzenia.

W najnowszej zapowiedzi inteligentnej opaski Xiaomi Mi Band 5, firma ujawniła prawie wszystkie kluczowe funkcje oczekiwanego urządzenia. Opaska fitness będzie miała 1,2-calowy wyświetlacz OLED, ładowanie magnetyczne, funkcję zdalnego sterowania kamerą i 11 profesjonalnych trybów sportowych. Na początek trafi do sprzedaży w Chinach już w czwartek 11 czerwca 2020 roku.

Co musisz wiedzieć?

  • Xiaomi opublikowało zapowiedź ujawniający prawie wszystkie kluczowe funkcje nadchodzącego Mi Band 5.
  • Opaska fitness będzie miała 1,2-calowy wyświetlacz OLED, ładowanie magnetyczne, funkcję zdalnego sterowania kamerą i 11 profesjonalnych trybów sportowych.
  • Premiera w Chinach 11 czerwca 2020 r.

Teaser Mi Band 5 opublikowany został na oficjalnym profilu Xiaomi w serwisie Weibo. Na grafice wymienionych zostało siedem kluczowych cech Mi Band 5. Nie wiemy jeszcze kiedy pojawi się wersją międzynarodowa opaski fitness.

Grafika ze Smart Mi Band 5 potwierdza, że ​​następny kolejna generacja będzie miała o 40% większy wyświetlacz OLED w porównaniu do obecnego Mi Band 4. Innym ważnym ulepszeniem będzie ładowanie magnetyczne. W przeciwieństwie do Mi Band 4, który trzeba wyjąć z paska, aby go naładować (co jest nieco uciążliwe), Mi Band 5 będzie miał magnetyczną ładowarkę, która pozwoli użytkownikom ładować go bez konieczności „wyciskania” z sylikonowej opaski.

Mi Band 5 - teaser (polskie tłumaczenie i chiński oryginał)

Oprócz większego wyświetlacza i nowej ładowarki magnetycznej, Mi Band 5 będzie oferował również „ulepszone czujniki”, monitorowanie zdrowia kobiet, jedenaście profesjonalnych trybów sportowych, wsparcie NFC i funkcje zdalnego sterowania kamerą.

Okaże się jednak, czy globalny wariant opaski fitness będzie wyposażony w obsługę NFC. Wygląda również na to, że chińska wersja Mi Band 5 nie będzie oferować obsługi Alexa.

Xiaomi Mi Band 5 będzie dostępny w czterech kolorach: czerwonym, czarnym, zielonym i żółtym. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia.

źródło: Xiaomi | AndroidCentral