Reżyser „Czarnobyla” nakręci pilota serialu „The Last of Us” dla HBO

Do ekipy serialu telewizyjnego HBO na podstawie gry „The Last of Us” dołącza Johan Rencks reżyser serialu „Czarnobyl”.

Serial „The Last of Us” od HBO

Gra wideo The Last of Us zadebiutowała na PlayStation 3 w połowie 2013 roku i cieszyła się sporym uznaniem graczy oraz krytyków. Przygodowa gra akcji, rozgrywana z perspektywy trzeciej osoby, została opisana jako „brutalna, przełomowa podróż” przetrwania dwóch głównych bohaterów. Gra pojawiła się także na PlayStation 4 następnego i jest prawdopodobnie jedną z najlepszych gier w bibliotece gier Sony.

Serialowa adaptacja gry The Last of Us przez HBO będzie realizowana przez część ekipy odpowiedzialnej za realizację serialu Czarnobyl (tyt. oryg. Chernobyl).

Johan Renck, który wyreżyserował pięcioodcinkowy miniserial o katastrofie nuklearnej z 1986 roku w Czarnobylu, prawdopodobnie wyreżyseruje pilotażowy odcinek nowego serialu The Last of Us. Na początku marca HBO potwierdziło, że Craig Mazin będzie współautorem serii wraz z Neilem Druckmanem, który napisał historię do pierwszej gry i był współautorem drugiej części. Jak pamiętacie, Mazin stworzył miniserial o Czarnobylu, które zdobyło wiele nagród, w tym dwa Złote Globy i garść nagród Emmy.

W idealnym świecie długo oczekiwana kontynuacja gry The Part of Us II byłaby już w rękach graczy, ale rzeczy rzadko idą zgodnie z planem. W kwietniu studio Naughty Dog ogłosiło, że opóźnia grę z powodu logistyki, na którą nie miał wpływu (prawdopodobnie Covid-19). Co gorsza, wyciekły materiały z gry i trafiły do ​​internetu kilka tygodni później.

Premiera gry „Last of Us II” planowana jest na PlayStation 4 już tym miesiącu – 19 czerwca 2020 r.

Może Cię zainteresować również:

źródło: ThechSpot