Apple opublikowało nową sekcję „iPhone + Apple Watch”

Nowa podstrona „iPhone + Apple Watch” w serwisie internetowym Apple’a przybliża użytkownikom, co iPhone i Apple Watch mogą zdziałać razem!

Podstrona: iPhone + Apple Watch

Firma Apple opublikowała nową podstronę internetową promującą iPhone’a i Apple Watch jako kombinację mocy, opisując szczegółowo wyjątkowe funkcje i możliwości, które dostępne są po sparowaniu obu urządzeń. Podstrona jest obecnie promowana na stronie głównej Apple.com (wersji globalnej), wyszczególniono na niej listę funkcji, z których mogą korzystać użytkownicy, którzy sparują zegarek Apple Watch z kompatybilnym iPhonem.

„Dodaj je do siebie. Pomnóż ich moc” – czytamy

Począwszy od podstaw, Apple informuje, że użytkownicy mogą odrzucić lub odebrać połączenie telefoniczne lub rozmowę FaceTime, zadzwonić wprost z zegarka, a następnie przełączyć się na iPhone’a.

Wiadomości są również bardziej dostępne dzięki funkcji Watchback Tapback, wstępnie ustawionym odpowiedziom, obsłudze emoji i Scribbles. Alternatywnie, użytkownicy mogą podyktować Siri treść wiadomości lub odpowiedzi za pomocą poleceń głosowych.

Microsite prezentuje także bardziej zaawansowane funkcje takie jak integrację aplikacji Aparat. Apple Watch może służyć do zdalnego kadrowania i robienia zdjęć, powiększania lub pomniejszania, przełączania między przednimi i tylnymi aparatami iPhone’a oraz przechodzenia między trybami aparatu. Użytkownicy mogą ustawić tarczę zegarka, która wyświetla pojedyncze zdjęcie, niestandardowy album za pomocą aplikacji Watch na iOS-a.

Przybliżono także funkcje odtwarzania muzyki na Apple Watchu, w tym strumieniowanie za pomocą Apple Music, odtwarzanie listy odtwarzania i zdalne sterowanie iPhone’em. Funkcje zegarka Apple Watch i integracja danych z aplikacjami Zdrowie na iPhonie i Aktywność zyskują na znaczeniu wraz z obsługą Map, Znajdź mój i Apple Pay.

Strona nie jest dostępna w języku polskim, a dodatkowo zawiera informacje na temat funkcji, które nie są dostępne w naszym kraju, na przykład obsługa Siri czy Apple Card.

iPhone + Apple  Watch (Apple Card)

Mimo że strona nie zawiera żadnych nowych informacji o żadnym z produktów, wyświetla szereg unikalnych funkcji dla nowych lub potencjalnych nabywców.

Co ciekawe, strona jest wykonana prawie całkowicie w dwuwymiarowej grafice wektorowej, coraz powszechniejszych na najnowszych stronach pomocy technicznej oraz w filmach opublikowanych na kanale wsparcia Apple’a w serwisie YouTube. Applebowiem zazwyczaj wykorzystuje obrazy produktów w wysokiej rozdzielczości w swoich materiałach promocyjnych.

źródło: Apple | Apple Insider