Startuje komercyjna sieć 5G w T-Mobile

Operator komórkowy T-Mobile Polska uruchamia we wtorek 9 czerwca 2020 roku komercyjną sieć 5G nowej generacji dla swoich klientów.

T-Mobile Polska uruchamia się 5G od 9 czerwca 2020 r.

Od 9 czerwca 2020 roku klienci T-Mobile będą mogli podłączyć się do sieci 5G i rozpocząć swoją przygodę z najnowocześniejszą generacją internetu mobilnego, otwierającą drogę do zupełnie nowych możliwości. Dzięki 1600 stacjom bazowym zlokalizowanym w całej Polsce, do końca czerwca br. technologia obejmie swoim zasięgiem aż 6 milionów osób. Rozwiązania takie jakie zdalna nauka i praca, czy z zakresu telemedycyny stały się ważnymi, bieżącymi potrzebami klientów, na które odpowiedzią jest rozwój technologii, a w szczególności 5G.

Cyfrowo zaawansowane przedsiębiorstwa wspierane najnowocześniejszymi usługami staną się podstawą rewolucji gospodarczej, której efektem będzie powstawanie nowych sektorów, firm i miejsc pracy będących ważnym elementem rozwoju całego społeczeństwa. Ta sama technologia otworzy przed klientami nowe możliwości w zakresie rozrywki i spędzania czasu.

Wdrożenie tych innowacji technologicznych wymaga jednak szczególnych warunków – nowoczesnej infrastruktury internetowej oraz łączy o odpowiednio dużej przepustowości. I to właśnie zapewnić może tylko sieć 5G.

Przyłącz się do 5G w T-Mobile

Od wtorku 9 czerwca 2020 roku do 5G w T-Mobile mogą przyłączyć się mieszkańcy Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie, do końca czerwca br. zasięgiem technologii objętych zostanie aż 6 mln osób w 46 miastach i miejscowościach całej Polski!

Aby przyłączyć się do sieci 5G wystarczy urządzenie działające w technologii piątej generacji z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz oraz dowolny z oferowanych od września 2019 roku planów taryfowych dla klientów indywidualnych lub taryfę MagentaBIZNES.

Dostęp do sieci 5G w T-Mobile jest obecnie całkowicie bezpłatny, a dodatkowo w przypadku planów MagentaBIZNES zniesione zostają limity prędkości transmisji danych. Dostęp do technologii 5G można uruchomić również przez aplikację Mój T-Mobile oraz będzie włączany klientom przy podpisaniu nowej umowy lub aneksu z telefonem 5G. Operator podkreśla przy tym, że wraz z rozwojem 5G powstawać będą dedykowane oferty, wykorzystujące zwiększający się potencjał nowej technologii.

Udostępniona klientom T-Mobile sieć 5G jest podstawą do zbudowania najwyższej jakości infrastruktury telekomunikacyjnej opartej na najnowocześniejszych technologiach, dzięki której w kolejnych latach powstaną rozwiązania ważne i potrzebne dla społeczeństwa i gospodarki. 5G dzięki możliwości obsłużenia znacznie większej ilość urządzeń przy zaoferowaniu jeszcze wyższych prędkości przesyłania danych, wysokiej precyzji działania, minimalnym opóźnieniom i wysokiego bezpieczeństwa wesprze rozwój efektywnych kosztowo i nowoczesnych przedsiębiorstw oraz inteligentnych miast.

Dzięki rozwojowi efektywnego i zdrowszego rolnictwa, nowych usług z zakresu diagnostyk i opieki zdrowotnej, a także zastąpienia człowieka przez maszyny w najniebezpieczniejszych zadaniach nowa technologia pomoże w przyszłości zadbać o nasze zdrowie i samopoczucie. Rozwój 5G to także zniesienie wielu obecnych barier dla pracy i nauki z domu, zdobywania pracy w nowych zawodach, czy podejmowania wyzwań zawodowych z dala od domu bez konieczności uciążliwych podróży czy przeprowadzek.

Mapa zasięgu 5G w sieci T-Mobile Polska (stan na 9 czerwca 2020 r.)

Dla osób, które chcą przyłączyć się sieci 5G w T-Mobile oraz uzyskać dodatkowe informacje dotyczące zalet, zasięgu oraz możliwości tej technologii, przygotowano specjalną stronę internetową 5g-lab.pl.

źródło: T-Mobile Polska