Przychody Zooma wystrzeliły w górę podczas pandemii

Panująca epidemia koronawirusa (COVID-19) przyczyniła się do lawinowego wzrostu przychodów komunikatora mobilnego Zoom, służącego do prowadzenia grupowych wideokonferencji.

Pomimo obaw dotyczących bezpieczeństwa i doniesień o możliwych powiązaniach z Chinami, Zoom Video Communications należy uznać za jednego z największych beneficjentów pandemii COVID-19 w tym obszarze. Ze względu na to, że większość ludzi na świecie pracuje z domu i polega głównie na dobrodziejstwach technologii, aby pozostać w kontakcie ze współpracownikami i bliskimi z domu, aplikacje do wideokonferencji odnotowały niespotykany wzrost wykorzystania! W innych dziedzinach, na przykład rozrywki wideo online, serwisy VOD także odnotowały ogromne zainteresowanie – np. Netflix zyskał aż 16 mln nowych subskrybentów na świecie!

Aplikacja mobilna Zoom jest jedną obecnie jedną z najpopularniejszych dostępnych opcji do prowadzenia grupowych wideokonferencji pomiędzy praktycznie wszystkimi platformami.

Urzekło nas przyspieszenie przyjęcia platformy Zoom na całym świecie w pierwszym kwartale tego roku – powiedział Eric S. Yuan, założyciel i dyrektor generalny Zoom w komunikacie o zarobkach firmy za trzy miesiące zakończone 30 kwietnia. Kryzys związany z COVID-19 spowodował wzrost zapotrzebowania na rozproszone, bezpośrednie interakcje i współpracę przy użyciu aplikacji Zoom. Użycie gwałtownie wzrosło, gdy ludzie zaczęli wykorzystywać Zoom, aby komunikować się w pracy, szkole czy życiu osobistym.

Jak pokazuje poniższy wykres, Zoom odnotował gwałtowny wzrost przychodów w ciągu ostatnich trzech miesięcy, przyspieszając i tak już imponujący trend wzrostowy.

Kwartalne przychody aplikacji Zoom w okresie 2018-1Q2020:

Kwartalne przychody aplikacji mobilnej Zoom od 2018 do 1Q 2020 r.
201820192020
1Q60 mln $122 mln $328 mln $
2Q75 mln $146 mln $
3Q90 mln$167 mln $
4Q106 mln $188 mln $

Rok fiskalny Zoom Video Communication kończy się 31 stycznia, 1Q fiskalny zaczyna się 1 lutego i kończy 30 kwietnia.

W pierwszym kwartale fiskalnym, kończącym się 30 kwietnia 2020 roku, całkowite przychody firmy wyniosły 328 milionów USD, czyli o 169 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W bieżącym kwartale Zoom przewiduje kolejny wzrost dochodów z 495 do 500 milionów dolarów, ponieważ praca z domu będzie nadal powszechna, dopóki nie pożegnamy się z pandemią koronawirusa.

źródło: Statista | Zoom Video Communications