Napis Black Lives Matter w Waszyngtonie widoczny w Mapach Apple’a

Ulica Black Lives Matter Plaza NW w Waszyngtonie z wielkim żółtym napisem jest teraz widoczna w Mapach firmy Apple.

BLACK LIVES MATTER Plaza NW, Waszyngton - Mapy Apple (czerwiec 2020)

W ramach solidarności i hołdzie dla ostatnich wydarzeń, firma Apple zaktualizowała swoje zdjęcia satelitarne map w Waszyngtonie, aby pokazać namalowany na żółto napis BLACK LIVES MATTER, który został namalowany na ulicy Black Lives Matter Plaza NW w pobliżu Lafayette Square Park obok Białego Domu. Słowa zostały namalowane na ulicy zaledwie dzień temu, ale Apple bardzo szybko zareagowało aktualizując zdjęcia satelitarne, aby pokazać je światu w swojej aplikacji Mapy (otwórz aplikację Mapy Apple’a, aby zobaczyć napis).

Przeczytaj także: Wydarzenie zapowiadające Androida 11 anulowane z powodu protestów w USA

Zwykle zdjęcia satelitarne widoczne w aplikacjach takich jak Apple Maps lub Google Maps mają kilka lat. Wygląda na to, że zamiast szybko wykonywać całkowicie nowe zdjęcia lotniczych, Apple nałożyło specjalną warstwę z napisem Black Lives Matter na już istniejące zdjęcia lotnicze.

Namalowane żółtą farbą hasło na ulicy zostało zatwierdzone przez burmistrza D.C., który wypowiedział się przeciwko wojskowej reakcji na ostatnie protesty.

Etykiety dróg zostały również zaktualizowane i zawierają teraz tekst „Black Lives Matter Plaza NW”. W Mapach Google dane miejsca zostały zaktualizowane, ale zdjęcia satelitarne nie pokazują nowego słowa namalowanego na ulicy.

Apple wspiera pokojowe protesty po śmierci George’a Floyda w USA. Tim Cook napisał w tym tygodniu list publiczny, nazywając śmierć Floyda bezsensownym zabijaniem. Firma brała również udział w działaniach na rzecz świadomości na temat rasizmu, takich jak Black Out Tuesday w Apple Music i oferuje wyselekcjonowane darmowe filmy o niesprawiedliwości rasowej w Ameryce w aplikacji Apple TV.

Zrzut ekranu z aplikacji Mapy Apple z ulicy Black Lives Matter w Waszyngtonie DC

Obejrzyj zdjęcia z chwili tworzenia napisu – fot. Russel Tovey (@russelltovey):

Gdy protesty przerodziły się w gwałtowne zamieszki, witryny sklepów Apple’a stały się miejscem, w którym artyści mogą tworzyć pamiątkowe malowidła ścienne dla Floyda i innych. To jedno z działań, aby zapobiec niszczeniu mienia.

źródło: Apple | 9TO5Mac | Russel Tovey