Bank BPS i wybrane Banki Spółdzielcze z Grupy BPS udostępniły płatności BLIK

Od 8 czerwca 2020 roku klienci Banku BPS oraz wybranych Banków Spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK.

BLIK dostępny w Bankach Spółdzielczych BPS

Dzięki płatnościom BLIK klienci wybranych Banków Spółdzielczych mogą od teraz wygodnie i bezpiecznie płacić za zakupy w internecie i sklepach stacjonarnych oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. Kolejne Banki Spółdzielcze zrzeszone z Bankiem BPS zaczną udostępniać usługę BLIK w najbliższym czasie. Klienci Banku BPS oraz wybranych Banków Spółdzielczych z Grupy BPS mogą korzystać z BLIKA poprzez aplikację BS Pay. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Prezes Zarządu Banku BPS SA Artur Adamczy podkreśla, że wprowadzenie tej formy płatności mobilnych do oferty Banku BPS i Banków Spółdzielczych z Grupy BPS, dobrze wpisuje się w obecny czas obostrzeń spowodowanych pandemią, kiedy klienci ograniczają płatności gotówką i realizują je bez jej udziału. Zapowiada także, że to nie koniec wprowadzania nowych płatności mobilnych w Grupie BPS, wkrótce mają zostać wdrożone kolejne.

Dzięki płatnościom BLIK klienci mogą szybko i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych i w punktach usługowych oraz wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty płatniczej. W najbliższym czasie Bank BPS planuje poszerzyć ofertę o możliwość dokonania przelewu na telefon.

Jesteśmy dumni z tego, że płatności mobilne BLIK są już dostępne dla klientów Banku BPS i Banków Spółdzielczych Grupy BPS. Naszą ambicją jest umożliwienie płacenia w ten sposób każdemu, kto korzysta z usług bankowych. BLIK jest ulubionym sposobem płatności bezgotówkowych Polaków, jestem przekonany, że klienci Banków Spółdzielczych będę zachwyceni tym, że mogą nim płacić i bardzo docenią to rozwiązanie – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Jak płacić BLIKIEM w aplikacji mobilnej BS Pay?

Jak płacić BLIKIEM w aplikacji mobilnej BS Pay?

Według użytkowników bankowości mobilnej, BLIK błyskawicznie stał się najwygodniejszą i jedną z najczęściej wybieranych metod płatności w internecie. Od końca 2018 roku jest wykorzystywany częściej niż karty płatnicze. Łącznie w pierwszym kwartale tego roku Polacy zrealizowali blisko 78 milionów transakcji BLIKIEM, a przez 5 lat funkcjonowania systemu – ponad 430 milionów transakcji. BLIKIEM można nie tylko wygodnie płacić w internecie oraz w sklepach stacjonarnych, ale także wypłacać pieniądze z bankomatu oraz przelewać pieniądze na numer telefonu – bez znajomości numeru rachunku bankowego.

źródło: Bank Spółdzielczy BPS