Neopets uruchamia otwartą wersję beta nowej witryny mobilnej

Uwielbiana przez wielu gra online Neopets uruchomiła otwartą wersję beta nowej witryny mobilnej – kraina Neopii od teraz dostępna na smartfonach.

Mobilna wersja beta gry online „Neopets”

W filmie opublikowanym na Twitterze menedżer marki Neopets Stephanie Lord podziękowała fanom za wsparcie w ciągu ostatnich 20 lat i zachęca fanów do przetestowania nowej wersji witryny mobilnej gry. „Chociaż jest to otwarta beta, jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju i czekamy na wszelkie opinie, które pomogą w rozwoju naszego produktu”.

Neopets powoli zanikało w ciągu ostatnich kilku lat, ale utrzymywał przy sobie wiernych fanów, szczególnie wśród młodych kobiet, dla których przypisuje się tę stronę, aby pomóc im w nauce kodowania. Twórcy sprzedali tę stronę gigantowi rozrywki Viacom w 2005 roku, który później sprzedał ją JumpStart – firmie produkującej gry edukacyjne dla najmłodszych.

Mobilna wersja beta nie jest pierwszym przedsięwzięciem Neopets na urządzenia mobilne. W zeszłym toku wydana została gra Legends and Letters, którą twórcy opisali jako połączenie „wiedzy Neopetów, mechaniki gry logicznej i bitew”. Gra ożywiła postacie Neopetów z początku 2000 roku, ale spotkała się z mieszanymi recenzjami.

Aby sprawdzić wersję beta strony internetowej z Neopetami, wystarczy zalogować się na stronie z przeglądarki mobilnej na dowolnym smartfonie.

źródło: The Verge