Sabrina to nowe urządzenie Android TV od Google’a

Google chce zawalczyć z Roku i Amazon Fire wydając nowe urządzenie z Apple TV o nazwie Sabrina, w cenie 80 USD.

Google Android TV „Sabrina”

Google planuje poszerzyć swoją ofertę i oprócz Chromecasta planuje wydać urządzenie z Android TV 11 o kryptonimie Sabrina. Przystawka prawdopodobnego zostanie zaprezentowana podczas wydarzenia specjalnego, które zostało już po raz kolejny przełożone – na razie nie wiemy na jaki termin. Sabrina z Android TV, która przypomina większego pendrive’a, prawdopodobnie zostanie wydana w ramach marki Nest, która należy do Google’a, i będzie zawierała fabrycznie zainstalowane aplikacje Netflix i Disney +, ale także pozwoli przesyłać strumieniowo własne treści na ekran telewizora – podobnie jak Chromecast 3.

Dodatkowo Sabrina ma być też zintegrowana z Asystentem Google’a. Firma prawdopodobnie doda także swoją usługę gier w chmurze Stadia do listy opcji rozrywki, jeszcze bardziej wciągając użytkowników w swój ekosystem medialny. Brzmi podobnie jak Apple TV, z tym, że skierowane bardziej dla użytkowników Androida.

Cena urządzenia to 80 dolarów (ok. 320 zł). Sabrina ma działać w oparciu o procesor multimedialny Amlogic, i będzie posiadać jedno wyjście Dolby Vision. Urządzenia ma być dostępne w 3 kolorach (białym, czarnym i różowym) o piaskowej strukturze i kształtem przypomina spłaszczone jajo.

Sabrina Android TV ma konkurować z takimi urządzeniami jak Roku TV lub Amazon’s Fire TV, co oznacza, że ​​wykorzysta cuda systemu Android, aby się wyróżnić i uruchomić z zupełnie nowym interfejsem. Aha, i może też posiadać własny pilot, jak każde poważne urządzenie do streamingu mediów.

Pilot do urządzenia Google Android TV Sabrina

źródło: XDA Developers | phoneArena