Cyberpunk 2077 „Night City Wire” przeniesione po 25 czerwca

Transmisja na żywo z wydarzenia specjalnego „Night City Wire” dotyczącego świata w grze Cyberpunk 2077 została przeniesiona po 25 czerwca 2020 roku z powodu trwających protestów w USA.

Night City Wire Cyberpunk 2077 (czerwiec 2020)

Transmisja Cyberpunk Night City Wire na żywo odbędzie się po 25 czerwca 2020 roku, ze względu na ostatnie protestów przeciwko rasizmowi, które trwają w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie, zaplanowane w ramach Summer Game Fest, pierwotnie miało się odbyć 11 czerwca i miało zaoferować fanom pierwszy wgląd w świat nadchodzącej gry RPG „Cyberpunk 2077” od CD Projekt Red.

CD Projekt napisał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że postanowiono przenieść Night City Wire po 25 czerwca. Podobnie jak fani, także twórcy nie mogą się doczekać, aby udostępnić nowe informacje na temat CP’77, ale teraz toczą się ważniejsze dyskusje i wszyscy chcą, aby zostały wysłuchane.

Jednocześnie, firma zaznaczyła, że z całego serca przeciwstawia się rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter.

Inne firmy także zdecydowały przełożyć swoje plany, z tego samego powodu, w tym Sony z prezentacją gier (The Future of Gaming) na PlayStation 5, EA Sports opóźniło podgląd Madden NFL 21, a Google konferencję prezentującą nowy system Android 11.

źródło: CD Projekt RED