Sony przekłada wydarzenie „The Future of Gaming on PlayStation 5”

Z powodu trwających protestów w STanach Zjednoczonych, firma Sony przekłada wydarzenie „The Future of Gaming on PlayStation 5” – nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Tłumaczenie komunikatu SONY na temat przeniesienia wydarzenia z 4 czerwca 2020 roku

Firma Sony zdecydowała się przełożyć zapowiedzianą na 4 czerwca transmisję na żywo dotyczącą prezentacji nowej generacji gier wideo na konsolę PlayStation 5. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu, na kiedy firma planuje przełożyć zaplanowane wydarzenie. Wszystko zapewne zależy od tego, jak potoczą się wydarzenia za Oceanem. Sony to kolejna firma po Google’u, która z powodu tragicznych wydarzeń w USA zdecydowała się przenieść swoją konferencję online na późniejszy termin. W niedzielę EA poinformowało także, że odkłada pierwsze zapowiedzi Madden NFL 21.

Decyzje te wynikają z protestów przeciwko rasizmowi i dyskryminacji, które trwają w całych Stanach Zjednoczonych: Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani grami na PS5, nie uważamy jednak, że teraz jest czas na świętowanie, a na razie chcemy się wycofać i pozwolić, aby ludzie usłyszeli ważniejsze głosy – czytamy na profilu Sony.

Protesty wywołała śmierć 46-letniego George’a Floyda z rąk funkcjonariusza policji w Minneapolis, Dereka Chauvina. Wcześniej Sony podzieliło się także oświadczeniem popierającym ruch Black Lives Matter: Potępiamy rasizm systemowy i przemoc wobec społeczności czarnoskórych.

Kiedy po raz pierwszy Sony zapowiedziało to wydarzenie, poinformowało, że planuje udostępnić ponad godzinę materiału z gier, które pojawią się na PlayStation 5. Sony obiecało zaprezentować wkład zarówno dużych, jak i małych studiów. Pojawiły się również spekulacje, że firma może ujawnić nieco więcej na temat konstrukcji nadchodzącej konsoli PS5.

Do tej pory wszystko, co oficjalnie mogliśmy zobaczyć związanego z konstrukcją PlayStation 5, to kontroler DualSense, który, jak twierdzi firma, będzie miał wbudowany mikrofon i wyzwalacze adaptacyjne.

źródło: SONY | Engadget