Pierwsza beta Androida 11 dostępna dla niektórych włascicieli Pixeli

Niektórzy właściciele telefonów Google Pixel otrzymali już dostęp do pobrania wersji beta Androida 11, jeszcze przed oficjalną prezentacją systemu.

Android 11

W tweecie Mishaal Rahman z XDA Developers powiedział, że dwóch użytkowników Pixel 4 XL zgłosiło otrzymanie aktualizacji, ujawniając nowe szczegóły na temat funkcji Androida 11, takie jak menu przycisku zasilania, trzy nowe kształty ikon i automatycznie generowane sugestie aplikacji w doku na ekranie głównym. To wszystko jeszcze przed oficjalnym wydarzeniem, które Google musiało przełożyć na późniejszy termin – nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Google planowało ogłosić wersję beta systemu Androida 11 w środę 3 czerwca 2020 roku, ale z przyczyn niezależnych zdecydowano się opóźnić to uruchomienie. „Teraz nie jest czas na świętowanie”, czytaliśmy na oficjalnym profilu firmy, które nie łączył tego w swojej wypowiedzi bezpośrednio z zamieszkami i protestami w USA. Firma nie wyznaczyła także jeszcze nowej daty wydarzenia, więc nie jest jasne, kiedy wersja beta Androida 11 będzie szerzej dostępna.

Wersja beta oprogramowania oferuje szereg nowych funkcji, które zostały opracowywane specjalnie dla Androida 11. Nowa wersja oprogramowania pozwala przenieść kontrolki multimediów aplikacji z panelu powiadomień do menu Szybkie ustawienia, zwalniając miejsce na inne powiadomienia. Opcje odtwarzania pojawiają się po lewej stronie zminimalizowanego menu, a serwis 9to5Google zauważa, że ​​rozszerza się ono u góry ekranu, gdy menu jest w pełni otwarte.

Program Pixel Launcher został również zaktualizowany w ramach wersji beta, dzięki czemu oprogramowanie Google’a automatycznie wypełnia sugestiami aplikacji dolny wiersz ekranu głównego Pixela. Te sugestie poprzednio znajdowały się u góry aplikacji, ale teraz można je mieć bezpośrednio na ekranie głównym. Ikony aplikacji na ogół nieco się poprawiły, a trzy nowe kształty ikon oferują więcej możliwości dostosowania.

Funkcje te opierają się na wielu innych funkcjach, o których dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich kilku miesięcy z wydań dla programistów. Pojawiło się nowe menu ustawień dla wcześniej ujawnionych „bąbelków” czatu, które pozwalają utrzymać dostęp do rozmów za pomocą pływającej bańki na ekranie, a inne menu pokazuje, jak można dostosować opcje płatności i skróty inteligentnego domu w odnowionym menu przycisku zasilania.

źródło: The Verge