Patenty smartfonów Huawei z kamerą pod ekranem

Zobacz najnowsze patenty firmy Huawei pokazujące futurystyczne smartfony z ukrytym przednim aparatem pod ekranem.

Patent smartfonów Huawei z kamerą pod ekranem

Pomimo tego, że Huawei został przyblokowany w Stanach Zjednoczonych na kolejny rok, firma stale wypuszcza innowacyjne smartfony, takie jak składany Huawei Mate Xs 5G. Nowe patenty odkryte przez serwis LetsGoDigital, które zostały zgłoszone przez Huawei 28 października 2019 roku, rzucają światło na plany projektowe chińskiego giganta w nadchodzących smartfonach. Na renderach możemy obejrzeć smartfon z przednią kamera ukrytą pod ekranem krawędziowym bez bocznych przycisków.

Niezapowiedziane jeszcze projekty smartfonów pokazane w obu patentach mają zakrzywione wyświetlacze po obu bokach telefonu, podobnie jak w Huawei Mate 30 Pro, ale bez widocznych fizycznych przycisków bocznych, które prawdopodobnie zostaną zastąpione gestami dotykowymi i przesuwnymi.

Jest jednak coś, co wydaje się być przyciskiem zasilania w górnej części obu smartfonów, podczas gdy w dolnej części widoczny jest standardowy port USB typu C.

Aparat selfie ukryty pod ekranem

Na grafikach widzimy, że przód urządzeń jest pozbawiony jakichkolwiek ramek i nie ma żadnych wycięć dla aparatu do selfie, ani też nie ma widocznego mechanizmu dla wyskakującego aparatu. To zdecydowanie sugeruje, że Huawei planuje zaprojektować to urządzenie z kamerą pod ekranem, czyli technologią, którą spodziewamy się zobaczyć w smartfonach jeszcze w tym roku.

Patent smartfonów Huawei z kamerą pod ekranem

Widzieliśmy już niektóre chińskie prototypowe smartfony z kamerą pod ekranem, przy czym Oppo było pierwsze, które to uczyniło. Wcześniej patenty Xiaomi sugerowały, że producent również pracuje nad nową technologią.

Moduły tylnych kamer okrągłych i w kształcie pigułek

W obu patentach firmy Huawei jedyną różnicą między pokazanymi urządzeniami jest sposób rozmieszczenia modułu tylnej kamery.

  • Pierwszy patent pokazuje prostokątny moduł tylnych aparatów w kształcie pigułek – przypominające projekt Huawei P30 Pro, chociaż w tym przypadku lampa błyskowa jest również wewnątrz modułu, pod dwoma pierwszymi aparatami a poniżej jest prawdopodobnie hybrydowy aparat z zoomem.
  • W drugim patencie zamiast tego jest okrągły moduł kamery, zawierający cztery czujniki, takie jakie widzieliśmy w serii Huawei Mate 30.
Patent smartfonów Huawei z kamerą pod ekranem

Chociaż oba patenty niewiele się różnią, możliwe że dotyczą dwóch całkowicie różnych modeli, a Huawei planuje wprowadzić na rynek różne smartfony z aparatami selfie pod ekranem – oczywiście, jeśli technologia jest już wystarczająco dopracowana?

źródło: Huawei | phoneArena | LetsGoDigital