iOS 14 ma być dostępny na wszystkie iPhone’y z iOS 13

Według najnowszych doniesień wynika, że tegoroczna aktualizacja systemu operacyjnego iOS 14 ma być obsługiwana przez wszystkie iPhone’y kompatybilne z systemem iOS 13.

iOS 14 (logo)

Podczas, gdy wszyscy czekamy na prezentację iOS 14 – kolejnej ważnej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple – podczas online’owej konferencji WWDC 2020 pod koniec tego miesiąca, serwis informacyjny The Verifier poinformował, że jego źródła wskazują na to, że wszystkie istniejące urządzenia iPhone i iPod touch z systemem iOS 13 będą mogły być zaktualizowanie do iOS 14.

Zakładając, że informacje się potwierdzą, oznacza to, że Apple nie przestanie wspierać żadnego ze swoich starszych urządzeń po wydaniu tegorocznej dużej aktualizacji oprogramowania iOS 14. Ta uniwersalna kompatybilność urządzeń została również zapowiedziana przez iPhonesoft na początku tego roku. Z drugiej strony The Verifier już w przeszłości miał różnego rodzaju doniesienia na temat systemu Apple’a z różnym skutkiem sprawdzalności, ale w ubiegłym roku dokładnie podał, że iPhone 5s i iPhone 6 nie otrzymają aktualizacji do iOS 13.

Pełna kompatybilność iOS 14 z wszystkimi urządzeniami z systemem iOS 13 oznaczałoby to, że Apple będzie nadal wspierać takie modele telefonów jak iPhone 6s i iPhone 6s Plus przez kolejny rok, które zostały wydane po raz pierwszy w 2015 roku. Jednak Verifier twierdzi, że iOS 14 będzie ostatnią dużą aktualizacją zarówno dla serii 6s, jak i oryginalnego iPhone’a SE (który posiada ten sam układ A9).

Apple zapowie system iOS 14 w ramach konferencji WWDC, która w tym roku rozpocznie się 22 czerwca i będzie wydarzeniem dostępnym tylko w internecie z powodu pandemii COVID-19.

Podczas #WWDC20 obaczymy dokładnie, co będzie zawierać aktualizacja systemu iOS 14, jeśli chodzi o nowe funkcje i pewnie zostaną potwierdzone urządzenia, na które ta wersja systemu mobilnego będzie dostępna.

Oczekuje się również, że podczas WWDC 2020 Apple przedstawi nowe systemy operacyjne dla komputerów Mac (macOS 10.16), Apple TV (tvOS 14) i Apple Watcha (watchOS 7). Prawdopodobnie pojawi się również poważna aktualizacja oprogramowania HomePod, aby urządzenie mogło obsługiwać funkcje, takie jak natywna transmisja Spotify. Mówi się także o „HomePod mini”, który miałby zostać wydany jesienią tego roku.

Jak będzie? Dowiemy się już za kilka tygodni i na pewno Was o tym poinformuję.

źródło: 9TO5MAc