Lime wjeżdża z hulajnogami elektrycznymi do Krakowa

W piątek 29 maja 2020 roku Lime uruchamia 400 hulajnóg w Krakowie i oferuje bezpłatne przejazdy dla nowych użytkowników oraz atrakcyjną ofertę dla osób, które już wcześniej wypróbowały Lime w innym mieście.

Lime w Krakowie od 29 maja 2020 r.

Lime przybywa do Krakowa, a pierwsze hulajnogi Lime mają wyjechać na ulice w ten weekend. Kraków jest czwartym miastem w Polsce, które wraz z Warszawą, Wrocławiem i Poznaniem wypuszcza hulajnogi Lime, i dołącza do sieci ponad 50 miast w Europie, aby zaoferować indywidualną mobilność osobom poruszającym się po mieście i chcącym to zrobić w bezpieczny sposób, zapewniając sobie odpowiedni dystans do innych osób.

Początkowa flota czterystu hulajnóg będzie dostępna w strategicznych lokalizacjach miasta, zapewniając bezpieczną alternatywę dla tego, jak ludzie mogą się poruszać, czy dojeżdżają do pracy, spotykają się z przyjaciółmi lub po prostu podróżują po mieście. Przejazd z ulicy Pawiej na Plac Nowy zajmie teraz tylko 8 minut.

Mikromobilność odgrywa kluczową rolę w płynnym przemieszczaniu się ludzi po miastach, a jako indywidualna forma transportu hulajnogi mogą pomóc wypełnić integralną lukę transportową w tym ważnym czasie. Z tej okazji Lime udostępnia nowym użytkownikom aplikacji w Krakowie kod do bezpłatnej jazdy do 10 zł (14 minut).

Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać następujący kod w aplikacji w sekcji Portfel w zakładce Promocje: LIMEWKRAKOWIE, z której można korzystać do końca czerwca. Ponadto Lime będzie oferować tańsze przejazdy ze zniżką dla wszystkich użytkowników w dniach 29-31 maja z kodem LIMEKOCHAKRAKOW8 zł za każdy przejazd do 30 minut przez 3 dni (piątek, sobota, niedziela).

Według Tom Tom Traffic Index za 2019 r. Kraków zajmuje 9. miejsce wśród miast o największym natężeniu ruchu w Europie. Oprócz tego, podobnie jak w wielu innych miastach europejskich, Kraków stoi przed poważnym problemem związanym z zanieczyszczeniem powietrza z powodu położenia geograficznego i działalności człowieka. W mieście zamieszkałym przez ponad 779 000 osób, na 1000 mieszkańców przypada obecnie 550–600 samochodów.

Nie tylko ogromna, ale również starzejąca się flota samochodów, w dużej mierze wykorzystuje silniki Diesla. Zmniejszając liczbę samochodów na drogach, Lime zmniejsza zatłoczenie i zmniejsza zanieczyszczenie, czyniąc miasta lepszymi i bardziej znośnymi w przyszłości. Dzięki ponad 130 milionom przejazdów na całym świecie, Lime wyeliminowało ponad 51,5 miliona km podróży samochodowych i zaoszczędziło ponad 11 000 ton metrycznych emisji dwutlenku węgla lub 1 300 000 galonów gazu lub równowartość odebrania ponad 2500 samochodów z drogi na rok.

Bezpieczeństwo użytkowników i personelu Lime jest najwyższym priorytetem i zostaną wprowadzone nowe środki, o których możesz przeczytać poniżej.

Środki higieny są wzmocnione

Mimo że ryzyko zakażenia COVID-19 jest bardzo niskie w przypadku przedmiotów i powierzchni, Lime zintensyfikowało wszelkie środki higieny, aby chronić zarówno użytkowników, jak i personel. Ulepszyliśmy nasze metody czyszczenia i zwiększyliśmy częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji naszych hulajnóg. Czyścimy wszystkie części hulajnóg, które są dotykane przez ludzi i używamy tylko produktów zalecanych przez sanepid. 

Jak działa Lime?

Aby korzystać z Lime, wystarczy pobrać aplikację założyć konto, zlokalizować hulajnogę na mapie i odblokować ją jednym naciśnięciem przycisku. Po zakończeniu jazdy, należy zaparkować hulajnogę w bezpiecznym miejscu, zakończyć przejazd i zrobić zdjęcie. Jazda na hulajnodze Lime kosztuje 3 zł za odblokowanie, a każda minuta jazdy  jest dodatkowo płatna 0,50 zł. Firma dba o bezpieczeństwo i wygodę oraz zachęca użytkowników do noszenia kasków.

Kampania edukacyjna dla użytkowników

Lime przypomina o najlepszych praktykach w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, w tym:

  • Zachowaj ostrożność – sprawdź hulajnogę, aby upewnić się, że koła, hamulce, światła i rama są w dobrym stanie. Samouczek można znaleźć na stronie safety.li.me.
  • Ręce – umyj ręce lub użyj zdezynfekuj preparatem, który w co najmniej 60% jest na bazie alkoholu, kiedy dotrzesz do miejsca docelowego. Noś rękawiczki, kiedy możesz.
  • Jeździj samodzielnie – dla bezpieczeństwa i dystansu społecznego; utrzymaj odległość co najmniej 2 metrów od innych.
  • Zidentyfikuj najbezpieczniejszy sposób poruszania się, uważaj na pieszych i inne pojazdy oraz miej na uwadze sygnalizację świetlną i znaki drogowe.
  • Czujność – bądź czujny na swoje otoczenie oraz potencjalne zagrożenia na drodze.

źródło: Lime