LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 – jak prawdziwy!

LEGO zapowiedziało wydanie nowego miniaturowego modelu LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 na 1 czerwca 2020 roku w cenie 1650 zł.

LEGO® Technic ™ Lamborghini Sián FKP 37

LEGO i Automobili Lamborghini zaprezentowali zapowiadany i z niecierpliwością oczekiwany model LEGO® Technic ™ Lamborghini Sián FKP 37 w iście prawdziwym stylu. Samochód można będzie zbudować z klocków LEGO Technic w skali 1:8 – model uosabia niezrównaną moc, wizjonerski design i futurystyczną elegancję włoskiego supersportowego samochodu z limitowanej edycji. Pierwowzór po raz pierwszy zaprezentowany został na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku. Wyprodukowanych jest tylko 63 pełnowymiarowych modeli Lamborghini Sián FKP 37, dzięki czemu ta 3696-częściowa replika jest doskonałym przedmiotem kolekcjonerskim dla miłośników luksusowych samochodów i fanów LEGO, którzy szukają kolejnego wyzwania budowlanego.

Każdy samochód Lamborghini jest produkowany z niezwykłą dbałością o szczegóły. Każdy jest niepowtarzalny i przystosowany do konkretnych specyfikacji podanych przez właściciela. Ten model LEGO® Technic, który jest wierną repliką samochodu Lamborghini Sián FKP 37, przyciąga wzrok złotymi felgami i jasnozielonym nadwoziem. Model ma ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości. Ten jedyny w swoim rodzaju model jest doskonałym dodatkiem do każdej kolekcji LEGO.

LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 będzie dostępny w sprzedaży w sklepach LEGO i na oficjalnej stronie sklepu internetowego od 1 czerwca 2020 roku, a od 1 sierpnia także w wielu innych sklepach na całym świecie od 1 sierpnia 2020 r.

Prezentacja nowego modelu została pokazana online na całym świecie, aby dać fanom luksusowych samochodów i miłośnikom LEGO szansę doświadczyć magii i emocji związanych z wprowadzeniem na rynek supersamochodów sportowych. Poniżej możesz obejrzeć wideo z premiery LEGO Lamborghini Sian FKP 37:

Projekt wyprzedzający swoje czasy

LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 uosabia niepowtarzalną moc i oszałamiający wygląd Lamborghini Sián zarówno pod względem designu, jak i stylu. Futurystyczne cechy tego supersportowego samochodu zostały odtworzone w wyszukanych i autentycznych detalach, dzięki czemu dumni właściciele są bliżej prawdziwego modelu, niż mogliby sobie wyobrazić. Te wciągające akcenty obejmują replikę niezrównanego silnika V12 Lamborghini Sián, tylny spojler, który wyskakuje jak prawdziwy, przednie i tylne zawieszenie oraz układ kierowniczy napędzany kołem ozdobionym emblematem Automobili Lamborghini.

W prawdziwym stylu Lamborghini model ma również drzwi nożycowe, które otwierają się, odsłaniając doskonale odtworzony kokpit. Wewnątrz luksusowe wnętrze samochodu zostało misternie odtworzone dzięki w pełni funkcjonalnej 8-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów uruchamianej przez ruchomą dźwignię zmiany biegów.

Model ma szereg realistycznych cech, takich jak ośmiobiegowa skrzynia włączana ruchomymi łopatkami, silnik V12 z poruszającymi się tłokami oraz napęd na cztery koła. Zaparkuj samochód, kręcąc kierownicą, a potem obejrzyj przednie i tylne zawieszenie. Model, zupełnie jak jego pełnowymiarowy pierwowzór, ma unoszone drzwi.

Luksusowe elementy zestawu LEGO® Technic Lamborghini Sián FKP 37 (42115)

Zestaw z modelem Sián FKP 37 do zbudowania pozwoli Ci miło spędzić wolne chwile. Zapakowany w luksusowe pudełko zestaw zawiera instrukcje wydane w formie albumu, w którym dodatkowo znalazły się ilustracje i wywiady z twórcami. Pod maską modelu znajdziesz swój unikalny numer seryjny, który pozwoli Ci odblokować specjalną zawartość online pod adresem na www.LEGO.com/lamborghini-sian.

Projektanci LEGO® Technic podjęli bliską współpracę z ekspertami z Lamborghini, by odtworzyć wszystkie kluczowe elementy tego modelu. Oba zespoły łączy pasja do inżynierii oraz fascynacja detalami, formą i funkcjonalnością, więc wspólna praca nad projektem szła gładko i była bardzo satysfakcjonująca.

LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 - klocki
  • Zestaw LEGO® Technic Lamborghini Sián FKP 37 (42115) to gwarancja fascynującej zabawy w budowanie. Gotowy model zachęca, by zapoznać się bliżej z jego realistycznymi detalami, takimi jak silnik V12 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy oraz przednie i tylne zawieszenie.
  • Ośmiobiegowa skrzynia sekwencyjna, ruchomy tylny spojler, otwierane klapy z przodu i z tyłu, szczegółowo odwzorowane hamulce tarczowe i złote obręcze kół czynią z tego modelu LEGO® Technic najwierniejszą z replik Lamborghini Sián FKP 37.
  • Obfitujący w niesamowite detale, zaawansowany model LEGO® Technic zaprojektowany specjalnie dla fanów sportowych supersamochodów ma unikalny numer seryjny, który pozwala odblokować ekskluzywną zawartość online, a w komplecie jest także ozdobna płytka ekspozycyjna.
  • Ten zestaw LEGO® jest dostępny w wyjątkowym, luksusowym opakowaniu i będzie przepięknym uzupełnieniem Twojej kolekcji.
  • Model do zbudowania w skali 1:8 ma żywą, limonkowo-zieloną kolorystykę, złote felgi i dekorowane elementy. Jego wymiary to ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości.
  • Pięknie wydana kolekcjonerska książeczka z kompleksowymi instrukcjami budowania zawiera także ilustracje oraz zakulisowe wywiady z członkami dwóch zespołów, które pracowały przy tym projekcie: Grupy LEGO i firmy Automobili Lamborghini.

14 godzin samego budowania

Składanie tego wspaniałego modelu to wciągające, niemal medytacyjne przeżycie, podczas którego niezauważenie mija czas. 3969 elementów wymaga Twojej całkowitej uwagi, a techniki wykorzystywane do zbudowania pojazdu stanowią spore wyzwanie, jednak poczucie satysfakcji z ukończonej pracy będzie jeszcze większe.

LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 z otwartymi drzwiami

Podnoszone drzwi to charakterystyczny element samochodów Lamborghini. Odtworzenie ich gładkiego ruchu miało kluczowe znaczenie podczas przygotowywania repliki autentycznego modelu Sián. Projektanci LEGO® Technic pracowali niestrudzenie nad mechanizmem, który pozwoliłby łatwo otworzyć drzwi samochodu po naciśnięciu przycisku.

Nic nie przebije emocji, jakie wywołuje elegancko unoszący się tylny spojler supersamochodu sportowego, takiego jak Lamborghini Sián FKP 37. Uchwycenie tego ruchu było niezwykle ważne, ponieważ spojler zapewnia siłę docisku niezbędną podczas jazdy z dużą prędkością. Opracowanie tej funkcji było trudnym wyzwaniem, ale (uwaga, spojler!) zespół pięknie sobie z nim poradził.

Felgi są jednym z najbardziej efektownych elementów modelu Sián, a projektanci zdawali sobie sprawę, że bez nich replika nie będzie wystarczająco dokładna. Po żmudnych próbach zdecydowali się na lakierowane bębnowo elementy w złotym kolorze, które wiernie oddają doskonały połysk felg pierwowzoru.

Tylko spojler ma ogromny wpływ na sposób, w jaki prowadzi się auto, dlatego zespołowi Lamborghini zależało na zaprezentowaniu jego działania. Projektanci LEGO® Technic musieli zbudować taki spojler, który dokładnie pasowałby do paneli bocznych i odzwierciedlał zarówno piękne linie oryginału, jak i jego aerodynamiczne możliwości. Działającej kierownicy można użyć do ustawienia modelu Lamborghini Sián FKP 37 w wybranej pozycji, a za pomocą łopatek można zmieniać biegi.

LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37 z tyłu

Widoczna skrzynia biegów Szkoda byłoby natrudzić się nad odtworzeniem skomplikowanego działania 8-biegowej skrzyni biegów, by potem schować cały mechanizm w środku modelu. Dlatego projektanci przygotowali niewielkie okienko pod spodem pojazdu, przez które można zobaczyć zmianę biegów.

Jak prawdziwy

Autentyczne detale i mistrzowska dbałość o szczegóły pozwoliły stworzyć niezwykły model, który od 1 czerwca będzie mógł być ozdobą każdej kolekcji. 

źródło: LEGO Polska