„The Ickabog” autorstwa J.K. Rowling za darmo online!

J.K. Rowling wydaje nową książkę pt. „The Ickabog”, która udostępniana jest rozdział po rozdziale online za darmo – pierwsze 2 rozdziały są już dostępne!

The Ickabog – J.K. Rowling

W ciągu najbliższych siedmiu tygodni J.K. Rowling będzie stopniowo wydawać swoją nową powieść dla dzieci The Ickabog, publikując ją za darmo w internecie rozdział po rozdziale. Pierwsze dwa rozdziały są już dostępne do przeczytania na stronie projektu (theickabog.com) i chociaż nie ma opisu tego, co wiąże się z tą historią, The Ickabog wydaje się mieć więcej wspólnego z tradycyjnymi bajkami. Wyobraź sobie odległe królestwa z panami i królami – pomysł przyszedł jej do głowy, gdy pisała swoją niezwykle udaną serię o Harrym Potterze.

To nie jest Harry Potter i nie ma tam magii, napisała Rowling. To zupełnie inna historia.

Wygląda na to, że The Ickabog powstał w typowy dla Rowling sposób: wpadła na pomysł „dawno temu i czytała go swoim dwóm młodszym dzieciom rozdział po rozdziale każdej nocy, kiedy nad nim pracowała”. Kiedy przyszedł czas na publikację The Ickabog, Rowling postanowiła „zamiast tego wydać książkę dla dorosłych, i właśnie dlatego The Ickabog trafił na strych”. Podczas pandemii Rowling wykopała książkę ze wspomnianego strychu, poprawiła ją i postanowiła opublikować w internecie.

The Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużyciu władzy, napisała Rowling na swojej osobistej stronie internetowej. Aby zapobiec jednemu oczywistemu pytaniu: pomysł przyszedł mi do głowy ponad dziesięć lat temu, więc nie należy go interpretować w niej jako odpowiedzi na wszystko, co dzieje się teraz na świecie. Tematy są ponadczasowe i mogą odnosić się do każdej epoki lub dowolnego kraju.

Rowling prosi także dzieci, nastolatki, dorosłych lub każdego, kto czyta tę książkę – o tworzenie własnych dzieł nawiązujących do tej historii. W swoim ogłoszeniu zauważa, że ​​jest to oficjalny konkurs organizowany przez Scholastic, a nagrodzeni będą mogli zobaczyć swoje prace w drukowanej wersji książki, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Rowling nie podaje, czy osoby, które wniosą swój wkład, otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę, ale oficjalne zasady konkursu mówią, że 34 zwycięzców otrzyma „podpisaną kopię książki”. Scholastic przekaże również „książki o wartości 650 USD na rzecz szkoły lub biblioteki wybranych przez zwycięzcę”.

Po wydaniu całości The Ickabog online, Scholastic opublikuje ten tytuł w tradycyjnych formatach, w tym jako książkę, e-book i audiobook.

źródło: the Verge