Blizzard odwołał tegoroczny BlizzCon

BlizzCon można dodać do listy ważnych wydarzeń, które nie odbędą się w tym roku z powodu pandemii COVID-19.

BlizzCon (logo)

Choć BlizzCon zwykle odbywa się w listopadzie, Blizzard już zapowiedział anulowanie tegorocznej edycji wydarzenia. Firma zapowiedziała na początku kwietnia, że ​​bada różne możliwości i próbuje ustalić, czy BlizzCon będzie możliwy do zorganizowania w tym roku. Ostatecznie, po rozważeniu dostępnych opcji, podjęto bardzo trudną decyzję, aby w tym roku nie organizować BlizzConu – tak napisał producent wykonawczy wydarzenia Saralyn Smith w poście na blogu firmy.

Blizzard zastanawia się nad stworzeniem jakiegoś internetowego zamiennika, ale wydarzenie prawdopodobnie nie zostanie zorganizowane aż do początku 2021 roku.

Wraz z nowościami i aktualizacjami na temat różnych serii wydawcy, na BlizzCon zwykle odbywa się wiele wydarzeń e-sportowych, w tym Puchar Świata Overwatch, World of Warcraft Arena World Championship (AWC) oraz najważniejsze mistrzostwa Starcraft II i Hearthstone. Smith powiedział, że Blizzard „szuka alternatyw dla wspierania niektórych zawodów na wysokim poziomie, które normalnie odbywałyby się podczas BlizzConu”.

Wszystkie mecze Overwatch League w sezonie regularnym oraz sezon AWC Battle for Azeroth zostały w tym roku przeniesione do gry online. Tymczasem wielkie finały Starcraft II zostały już wyeliminowane z tegorocznego BlizzConu na rzecz nowej trasy ESL Pro Tour.

źródło: Blizzard | Engadget