Manuela Gretkowska opowie o pracy nad książką pt. „Faworyty”

Seks i walka o władzę na dworze Stanisława Augusta – Manuela Gretkowska opowie o pracy nad swoja najnowszą powieścią „niehistoryczną”.

Manuela Gretkowska „Faworyty” - spotkania Empiku online

Manuela Gretkowska powraca ze śmiałą obyczajowo, trzymającą w napięciu powieścią Faworyty. Autorka, używając kostiumu znanego z Niebezpiecznych związków czy nagrodzonej Oscarem Faworyty, odsłania prawdziwy mechanizm rządzący nie tylko polską historią. O kulisach powstania powieści „niehistorycznej” i o motywacjach do podjęcia tematu relacji seksu i władzy pisarka opowie na e-spotkaniu z cyklu #premieraonline. Interaktywna transmisja odbędzie się w czwartek 28 maja o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku.

Zobacz także:

Manuela Gretkowska to jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej kultury. Na jej dorobek składa się ponad 20 książek, w tym takie bestsellery, jak nominowana do Nagrody Literackiej Nike Polka, scenariusze filmowe oraz dziesiątki felietonów publikowanych na łamach najbardziej prestiżowych polskich tytułów prasowych. Jej bezkompromisowa publicystyka nieraz wywoływała żywiołową debatę publiczną.
Podczas zakończonych w tym tygodniu Wirtualnych Targów Książki Empiku premierę miała najnowsza powieść pisarki – Faworyty (Wydawnictwo Znak). 

Już w czwartek 28 maja o godz. 18:00 Manuela Gretkowska opowie o pracy nad nową książką podczas spotkania online w wirtualnym studiu Empiku. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet), a widzowie będą mogli zadawać autorce pytania w komentarzach pod streamingiem. Rozmowa będzie transmitowana na facebook.com/empikcom i tłumaczona na język migowy.

Książka Faworyty opowiada o bezpardonowej rywalizacji trzech faworyt Stanisława Augusta – króla Polski i zabawy. Stawką walki jest nie tylko serce kochanka, lecz przede wszystkim wpływy w państwie. Która z kobiet okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska, młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha? W Warszawie szepcze się o nich złośliwie, lecz z podziwem: „Te kobiety mogą wszystko”. A jednak z nimi też można zrobić wszystko. Choć autorka przenosi czytelnika na XVIII-wieczny dwór, wymowa książki jest jasna – stroje i dekoracje nieustannie się zmieniają, a jednak ostatecznie zawsze chodzi o seks i władzę.

źródło: Empik