Wiadomości na Macu może dostaną funkcje odpowiednika na iOS-ie?

Zmieniona aplikacja Wiadomości dla systemu macOS może w końcu będzie posiadała te samo funkcje co jej mobilny odpowiednik.

Aplikacja Wiadomości na komputerze Mac

Aplikacja Wiadomości na komputerze Mac od dawna pozostaje w tyle za swoim odpowiednikiem na iOS-a – dobrze nadaje się do odbierania wiadomości tekstowych bez sięgania po iPhone’a, ale brakuje w niej wielu funkcji i efektów. Jednak już w tym roku może nadrobić zaległości. Zespół serwisu 9TO5Mac odkrył wskazówki dotyczące odnowionej aplikacji Wiadomości dla systemu macOS w wyciekłym kodzie systemu iOS 14. Nowe oprogramowanie jest podobno aplikacją opartą na Catalyst, która skutecznie odzwierciedla to, co widzisz w wersjach aplikacji na urządzeniach z systemami iOS i iPadOS.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, właściciele komputerów Mac będą mogli rozmawiać z kimś zarówno na iPhonie jak i MacBooku bez obawy, że przegapią część rozmowy, nawet jeśli jest to tylko fantazyjna naklejka.

Nie ma jednoznacznych informacji, kiedy pojawi się ta aktualizacja dla aplikacji Wiadomości, choć wszystko wskazuje na to, że zostanie ona zaprezentowana wraz z kolejną wersją systemu macOS podczas konferencji online WWDC 2020 w czerwcu, a gotowe oprogramowanie dotrze do użytkowników jesienią.

Może to również sugerować bardziej gruntowne przemyślenie działania aplikacji dla systemu macOS. Do tej pory aplikacje Catalyst pod macOS były nieistotnymi aplikacjami, takimi jak podcasty, akcje i notatki głosowe. Wiadomości są znacznie ważniejsze i Apple może chcieć użyć Catalyst do napisania od nowa także innych aplikacji dla systemu macOS, które mogłyby korzystać z parytetu w stosunku do ich mobilnych odpowiedników.

źródło: Engadget | 9TO5Mac