„Przejażdżka życia” – czego nauczył się CEO Disneya?

W książce „Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company” Robert Iger opowiada o swoich doświadczeniach w jednym z największych koncernów na świecie.

Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company – Robert Iger

Robert Iger objął stanowisko CEO The Walt Disney Company od 2005 roku. Zaczynał, stawiając na trzy filary: jakość, pogodzenie się z nowinkami technicznymi oraz umocnienie pozycji firmy na rynkach międzynarodowych, a po 14 latach zrobił z Disneya największy i najbardziej szanowany koncern medialny na świecie. To właśnie Robert Iger doprowadził do tego, że dziś Disney może pochwalić się obecnością w swoich szeregach Pixara, Marvela, Lucasfilmu i 21st Century Fox. 

Myszka Miki, Królewna śnieżka, Disneyland. Wszyscy kojarzą te nazwy z The Walt Disney Company. Nie wszyscy wiedzą jednak, że firma jest obecnie medialnym potentatem, którym stała się, przejmując takie marki jak Pixar Steve’a Jobsa, Marvel Entertainment, Lucasfilm stworzone przez George’a Lucasa czy 21st Century Fox.

Osobą, która dokonała tych wszystkich zakupów, jest Robert Iger, CEO Disneya od 2005 roku. Za jego rządów wartość firmy wzrosła niemal pięciokrotnie, a Disney może pochwalić się, że w swoim portfolio ma takie kultowe produkcje jak nowe Gwiezdne Wojny.

W tej książce dyrektor zarządzający Disneya opowiada, jak wdrożyć strategię rozwoju w firmie, jak pomnożyć zyski przedsiębiorstwa, a także, jak właściwie zarządzać ludźmi. Każdy biznesmen, prezes czy szef firmy powinien mieć tę lekturę, bo wyniesie z niej wiele cennych lekcji. Przejażdżka życia to jednak również zbierająca świetne recenzje i wciągająca biografia Boba Igera dla fana popkultury, filmoznawcy czy osoby interesującej się rynkiem filmowym.

Może Cię zainteresować także:

Czego się dowiesz po lekturze tej książki?

  • Jak wyglądały negocjacje w sprawie przejęcia Marvela, Pixara, Lucasfilm i 21st Century Fox?
  • W jaki sposób Iger pięciokrotnie zwiększył wartość firmy?
  • Jak skutecznie zarządzać grupą 200 tys. pracowników?
  • Co łączyło Igera ze Steve’em Jobsem i jak wyglądały relacje szefa Disneya z Georgem Lucasem?
  • Poznasz zasady, które pozwolą Ci stać się dobrym liderem w miejscu, w którym pracujesz?

Przejażdżka życia to jednak nie tylko biznesowy poradnik, ale także pełna anegdot biograficzna opowieść człowieka, który zaczynał na samym dole hierarchii w ABC. Nigdy jednak nie zapomniał, że życzliwość, szacunek i przyzwoitość są ważniejsze od pieniędzy. I to niezależnie od tego, czy chodzi o głęboką przyjaźń ze Steve’em Jobsem w ostatnich latach jego życia, czy nieprzemijającą miłość do mitologii Gwiezdnych wojen.

„Przejażdżka życia” Robert Iger

Książka pojawi się w sprzedaży od 3 czerwca 2020 r.

Opis z okładki książki „Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company”

Bestseller „New York Timesa”

Kiedy w 2005 roku został dyrektorem zarządzającym The Walt Disney Company, firma przeżywała trudny okres. Rywalizacja była zacięta bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a technika jeszcze nigdy nie rozwijała się tak szybko. Wystarczyło jednak, że postawił na trzy filary: jakość, pogodzenie się z nowinkami technicznymi oraz umocnienie pozycji firmy na rynkach międzynarodowych, a po 14 latach zrobił z Disneya największy i najbardziej szanowany koncern medialny na świecie.

To właśnie Robert Iger doprowadził do tego, że dziś Disney może pochwalić się obecnością w swoich szeregach Pixara, Marvela, Lucasfilmu i 21st Century Fox. Wartość firmy pod jego przywództwem wzrosła niemal pięciokrotnie, a on sam został uznany za jednego z najbardziej innowacyjnych i skutecznych dyrektorów naszych czasów. W tej książce Iger dzieli się lekcjami, które odebrał podczas kierowania Disneyem i zarządzania grupą 200 tysięcy pracowników, a także opowiada o niezbędnych cechach dobrego przywódcy: optymizmie, odwadze, stanowczości i bezstronności.

Przejażdżka życia to jednak nie tylko biznesowy poradnik, ale także pełna anegdot biograficzna opowieść człowieka, który zaczynał na samym dole hierarchii w ABC. Nigdy jednak nie zapomniał, że życzliwość, szacunek i przyzwoitość są ważniejsze od pieniędzy. I to niezależnie od tego, czy chodzi o głęboką przyjaźń ze Steve’em Jobsem w ostatnich latach jego życia, czy nieprzemijającą miłość do mitologii Gwiezdnych wojen.

źródło: informacja wydawcy