„Nadzieja” stworzona przez ponad 40 polskich pisarzy, aby pomóc w czasach pandemii

Książka-cegiełka zatytułowana „Nadzieja” powstała z połączenia tego najbardziej ludzkiego z ludzkich uczuć – nadziei – i najbardziej ludzkiej z ludzkich potrzeb – potrzeby pomagania.

Akcja charytatywna „Nadzieja”

Wystarczyły zaledwie 2 dni, aby ponad 40 wybitnych twórców wsparło tę ideę, wysyłając swoje teksty, które złożyły się na 400-stronicową książkę pt. „Nadzieja” z fantastycznymi tekstami! Wśród autorów znaleźli się Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Andrzej Stasiuk i Hanna Krall – podarowali oni swoje utwory do tego projektu, z którego cały dochód zostanie przekazany ośrodkom pomocy społecznej dla osób starszych. Książka nosi tytuł „Nadzieja”.

Wszystkie osoby zaangażowane w powstanie „Nadziei” pracują charytatywnie – od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, promotorów oraz dystrybutorów książki. Teraz czas na czytelników, którzy mogą przyłączyć się do akcji, zamawiając jeden z tomów w przedsprzedaży.

„Nadzieja” to książka i akcja charytatywna w jednym stworzona z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów, w ramach której ukaże się książka. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów – podczas pandemii koronawirusa (COVID-19) i po jej zakończeniu. 

Ziemowit Szczerek przysłał opowieść o swojej cioci, która w czasie pandemii znalazła się w DPS-ie w Batowicach pod Krakowem. Małgorzata Rejmer napisała cudowną opowieść o tym, że nadzieja naprawdę umiera ostatnia. Filip Springer opowiedział niezwykłą historię, w której człowiek uczy się nadziei od zwierząt.

Książka „Nadzieja” w wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca a w formie e-booka 23 czerwca 2020 roku. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów. Pomoc będzie kontynuowana również po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek dokona Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich – partnerem i patronem akcji.

Pomoc trafi do mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów prowadzonych przez organizacje społeczne, dziś często pozbawionych wystarczającego wsparcia ze strony państwa, borykających się z brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.

„Nadzieja”

Książka-cegiełka wydana w ramach akcji charytatywnej.

Książka we wszystkich kanałach sprzedaży kosztuje 50 zł – uruchomiliśmy przedsprzedaż aby jak najszybciej zebrać potrzebne środki.

Sprawdź gdzie kupić?

Na „Nadzieję” składają się utwory poniższych autorek i autorów:

Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator i Przemysław Truściński Trust, Jacek Dehnel, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rejmer, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Magdalena Parys, Dominika Słowik, Katarzyna Boni, Jerzy Sosnowski, Julia Fiedorczuk, Filip Springer, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Paweł Piotr Reszka, Jarosław Mikołajewski, Aleksandra Zielińska, Waldemar Bawołek, Ilona Wiśniewska, Grzegorz Uzdański, Paweł Sajewicz, Agata Romaniuk, Jacek Napiórkowski, Grzegorz Bogdał, Andrzej Muszyński, Juliusz Strachota, Adam Wajrak.

Pierwszy nakład książki zgodziły się wydrukować za darmo drukarnie Abedik SA, Perfect SA oraz POZKAL Sp. z o.o. Papier w specjalnej cenie zaoferował producent papieru Arctic Paper Polska Sp. z o.o.

Partnerami akcji są rzecznik praw obywatelskich, Fundacja Agory oraz Empik.

źródło: Wydawnictwo Agora