OPPO nawiązuje strategiczne partnerstwo z IEEE

Firma OPPO ogłosiła dzisiaj, że wraz z IEEE zawarła strategiczne partnerstwo w celu zwiększenia i wzmocnienia wymiany akademickiej oraz współpracy w zakresie tworzenia standardów w takich dziedzinach jak 5G, sztuczna inteligencja i big data.

OPPO IEEE (logotypy)

Dzięki zawartemu partnerstwu OPPO ma zamiar przyspieszyć tempo wprowadzania innowacji, co przyniesie korzyści użytkownikom na całym świecie. Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) największą na świecie profesjonalną organizacją techniczną, która zrzesza ponad 400 000 członków w 160 krajach. Ma ona niekwestionowaną pozycję w dziedzinie systemów kosmicznych, komputerów, komunikacji, bioinżynierii, elektryki, czy elektroniki użytkowej. Co więcej, organizacja ma na koncie liczne cenione w branży publikacje, konferencje, wdrożone standardy technologiczne oraz prowadzi działalność zawodową i edukacyjną.

OPPO będzie współpracować z IEEE zarówno w zakresie standardów, jak i wymiany akademickiej. Komitety normalizacyjne w ramach IEEE są autorami wielu standardów technicznych na całym świecie (np. IEEE 802.11 dla sieci bezprzewodowych). Natomiast OPPO jako światowy lider w dziedzinie technologii ma bogatą wiedzę nie tylko na temat rozwiązań technologicznych, lecz także ich użytkowników. Dlatego też firma będzie uczestniczyć w pracach kilku komitetów normalizacyjnych IEEE, aby przyczynić  się do sformułowania nowych międzynarodowych standardów technicznych.

W obliczu olbrzymich możliwości 5G OPPO zaproponowało wizję inteligentnego połączenia. Będziemy nie tylko nadal inwestować w smartfony, lecz także zagłębiać się w badania naukowe w dziedzinie komunikacji, sprzętu i informatyki. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z IEEE. Wierzymy, że dzięki temu partnerstwu będziemy w stanie wprowadzać pionierskie i nowoczesne technologie w naszych produktach i usługach oraz zapewniać lepsze doświadczenia technologiczne konsumentom na całym świecie – mówi Levin Liu, wiceprezes OPPO i dyrektor Instytutu Badawczego OPPO.

W zakresie wymiany wiedzy akademickiej seria czasopism  i konferencji IEEE jest wiodącą grupą w swoich dziedzinach. OPPO planuje zaprezentować IEEE oraz globalnej społeczności inżynierskiej swoje osiągnięcia techniczne w obszarze sztucznej inteligencji, technologii komunikacyjnych oraz hardware’u.

W ostatnich latach OPPO stawia duży nacisk na inwestycje w badania naukowe. Pomaga to w nawiązaniu współpracy z grupą najlepszych naukowców w branży. Współpraca z IEEE wesprze działania OPPO, będzie ona bowiem oparta na spotkaniach, wykładach i konferencjach, by pomóc firmie w dalszym rozwoju technologii komunikacyjnych.

IEEE Computer Society niedawno uruchomiło swój nowy Program Partnerstwa Korporacyjnego, a dziś mamy przyjemność powitać OPPO jako naszego pierwszego partnera w tym zakresie – powiedziała Melissa Russell, dyrektor wykonawcza IEEE Computer Society.

OPPO zawsze było w awangardzie technologicznej. Niedawno Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) opublikowała ranking Układ o Współpracy Patentowej (PCT) z 2019 roku, w którym OPPO znalazło się w pierwszej piątce. OPPO zgłosiło do 3GPP ponad 3000 dokumentów związanych ze standardami 5G, plasując się w pierwszej piątce międzynarodowych organizacji normalizacyjnych.


Obecnie OPPO zatrudnia ponad 10 000 pracowników działu badań i rozwoju, prowadzi cztery centra badawcze i sześć instytutów badawczych na całym świecie. Założyciel i prezes OPPO Tony Chen zaznaczył, że OPPO zainwestuje 50 miliardów yuanów w badania i rozwój w ciągu trzech lat, aby promować badania w dziedzinie 5G, sztucznej inteligencji, AR, big data, tworzenia rozwiązań hardware oraz software. Dzięki ciągłym wysiłkom OPPO w zakresie R&D oraz szerokiej współpracy z partnerami przemysłowymi przyszłość jest bliższa rzeczywistości dla użytkowników na całym świecie.

źródło: Informacja prasowa