Tani i cichy zestaw bezprzewodowy klawiatury z myszą – idealny do pracy w domu

Jeżeli szukasz niedrogiego, wyróżniającego się minimalistycznym designem zestawu bezprzewodowej klawiatury i myszy, to Logitech MK470 Slim Wireless Combo na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Klawiatura i mysz z zestawu MK470 Slim Wireless Combo na biurku

W czasie pandemii, kiedy wszyscy siedzimy w domach i pracujemy przed komputerami, stukanie klawiatury i klikanie myszy to jedne z naczęściej słyszalnych dźwięków podczas dnia. Można jednak temu zaradzić korzystając z tabletu lub smartfona, ale chyba nie byłoby to efektywne. Jeżeli nie chcesz przeszkadzać swoim domownikom lub współlokatorom podczas pracy na komputerze lub laptopie, to warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy zestaw myszy i klawiatury, który jest cichy, dobry, tani i estetyczny

Powiecie, pewnie, że na taki sprzęt trzeba wydać sporo kasy, a czasem trzeba kupić mysz i klawiaturę oddzielnie – każde osobno podłączyć do portu USB – dla wielu osób może to być za dużo… jednak na szczęście na rynku są akcesoria, które działają niezawodnie od razu po podłączeniu jednego małego nadajnika USB i to wszystko!

Ostatnio miałem przyjemność przetestować stosunkowo tani zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy MK470 Slim Wireless Combo firmy Logitech i przyznam, że jestem mile zaskoczony. Nie spodziewałem się, że za taką cenę otrzymam zestaw, który doskonale sprawdza się do pracy zarówno z laptopem , pecetem a nawet MacBookiem!

Urządzenie kosztuje zaledwie 219 zł i myślę, że może z niego korzystać każdy – no może oprócz zawodowych e-graczy, dla których parametry mogłyby być niewystarczające.

Ultrasmukły, kompaktowy i cichy zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy

Zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy Logitech MK470 Slim Wireless Combo składa się tylko z 3 części: klawiatury, myszy i odbiornika USB. Po wyjęciu urządzenia z pudełka możemy od razu wsunąć odbiornik do portu USB w komputerze i cieszyć się działającą mysza i klawiaturą, które dostarczane są od razu z bateriam. Przed użyciem należy wyciągnąć wkładki izolujące styki baterii – wszystko jest intuicyjnie oznaczone.

Zobacz poniższą instrukcję, aby się przekonać!

Jak skonfigurować mysz i klawiaturę bezprzewodową?

 • Krok 1.
 • Krok 2.
 • Krok 3.

Co wyróżnia zestaw bezprzewodowy myszy i klawiatury Logitech?

Zestaw MK470 Slim Combo wyróżnia przede wszystkim prostota – zarówno w wyglądzie, konfiguracji jak i działaniu. Smukła i minimalistyczna konstrukcja klawiatury i myszy będzie na pewno miłym dodatkiem do Twojego komputera lub laptopa na biurku. Możesz wybrać białą lub czarną wersję kolorystyczną. Klawisze mają niski profil z mechanizmem nożycowym, dzięki czemu wrażenia pisania są takie jak w przypadku nowoczesnych laptopów.

Mysz pomimo swoich małych rozmiarów bardzo dobrze leży w dłoni –zarówno w przypadku osób prawo- i leworęcznych – oprócz tego gładko i płynnie pracuje na praktycznie każdym podłożu. Producent zadbał także o wygląd myszy, ale nie to w niej jest najfajniejsze – jest tak cicha, że klikanie w nią nie powinno nikomu przeszkadzać – bo praktycznie jej nie słychać! Producent podaje, że cicha klawiatura i mysz mają zredukowany poziom hałasu o 90%, dzięki czemu nikomu nie będziemy przeszkadzać. I rzeczywiście tak jest!

Oto 4 cechy, dla których ta klawiatura zyskała moją sympatię!

CICHA

90%

redukcji hałasu w przypadku myszy i ciche klawisze, sprawiają, że ich działanie jest praktycznie niesłyszalne

BATERIA

3 lata

36 miesięcy działania klawiatury na jednym zestawie baterii i 18 miesięcy w przypadku myszy

BRAK KABLI

10 m

prosty odbiornik USB typu plug and play zapewnia bezprzewodowe połączenie 2,4 GHz o zasięgu 10 m

DESIGN

5☆

kompaktowa konstrukcja sprawia, że urządzenie zajmuje mało miejsca i można przenosić w torbie razem z laptopem 

Pozostałe cechy zestawu, na które warto zwrócić uwagę:

 • Zajmuje mało miejsca i jest bardzo wydajna:
  Klawiatura jest wyposażona w klawiaturę numeryczną i 12 klawiszy obsługujących skróty FN. Smukła mysz jest niezwykle mobilna, można włożyć ją do torby na laptopa albo do kieszeni i używać w podróży. Małe wymiary całego zestawu sprawia, że bez problemu mieści się razem z laptopem na biurkach o niedużej powierzchni a nawet małych stolikach kawowych, co widać na zdjęciu poniżej.
 • Zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo w porównaniu z MacBookiem Pro
 • Zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo klawiatura i mysz (od spodu)
 • Zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo w porównaniu z MacBookiem Pro
 • Płynne i wygodne działanie:
  Klawisze mają niski profil i znany użytkownikom najnowszych MacBooków mechanizm nożycowym zapewniają płynność pisania. Mysz jest bardzo ergonomiczna, co na pierwszy rzut oka może być nieoczywiste – jej owalny kształt i gładka powierzchnia doskonale pasują do każdej ręki.
 • Ekologiczna i działająca lata bez częstej wymiany baterii
  Długa żywotność baterii, dzięki automatycznemu przechodzeniu w tryb uśpienia sprawia, że nie musisz martwić się o utratę zasilania przez lata! Klawiatura nawet 3 lata a mysz 1,5 roku!

Gdzie i za ile kupić zestaw?

Zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo

Zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo

219,00 zł

Zestaw zawiera klawiaturę, mysz, nanoodbiornik USB, instrukcję oraz baterie do obu urządzeń.

Najważniejsze parametry techniczne

 • Wymagania systemowe: dostępny port USB, Windows® 10 lub nowszy, Windows 8, Windows 7, obsługa komputera Surface, macOS 10
 • technologia łączności bezprzewodowej: 1 wspólny nanoodbiornik Logitech dla obu urządzeń

Mysz

 • wymiary myszy: 26,5 mm × 59 mm × 107 mm
 • waga myszy: 100 g
 • technologia czujnika: optyczne śledzenie ruchu o wysokiej precyzji
 • rozdzielczość czujnika: 1000 dpi
 • liczba przycisków: 3 (mechaniczne kółko przewijania)
 • bateria myszy: 1 x AA

Klawiatura

 • wymiary klawiatury: 373,5 mm × 143,9 mm × 21,3 mm
 • masa klawiatury (z bateriami): 558 g
 • zasięg działania bezprzewodowego: 10 m
 • bateria klawiatury: 2 x AAA

Czy warto kupić zestaw bezprzewodowy MK470 Slim Wireless Combo od Logitech?

Jeśli zależy Ci na dobrym sprzęcie, który wesprze Cię przy pracy w domu lub podróży (nawet w strefie ciszy w PKP), to ten niezwykle mały i cichy zestaw bezprzewodowej myszy i klawiatury Logitecha z pewnością Cię zadowoli. Jego niska cena, ciche i długie działania, design oraz jakość wykonania w sumie składają się na ocenę 4,5/5 gwiazdek!

Rating: 4.5 out of 5.

Artykuł partnerski