Apple Watch Activity Challenge na Światowy Dzień Środowiska w czerwcu!

Następne wyzwanie Activity Challenge dla posiadaczy zegarków Apple Watch odbędzie się 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Środowiska.

Apple Watch Activity Challenge 2020 (Światowy Dzień Środowiska)

Firma Apple zaplanowała kolejne wyzwanie aktywności dla posiadaczy smartwatchów Apple Watch na 5 czerwca 2020 roku z okazji Światowego Dnia Środowiska. Wyzwanie z serii Activity Chellange ma na celu zachęcić właścicieli zegarków Apple Watch do wypełnienia określonego zadania, aby uzyskać specjalną odznakę. Można je wykonać wstając co godzinę i poruszając się przez co najmniej minutę w ciągu 12 godzin tego dnia.

W zeszłym miesiącu Apple nie zorganizowało wyzwania aktywności z okazji Dnia Ziemi, prawdopodobnie w celu zachęcenia ludzi do pozostania w domu i ćwiczenia dystansu społecznego z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).

W tym roku jest to pierwsze wyzwanie związane z aktywnością i organizowane jest z okazji Światowego Dnia Środowiska (ang. World Environment Day, WED) – dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach na świeci, aby promować główne hasła konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

Sprawdź też:

Tak Apple zachęcając do Activity Challenge, które odbędzie się 5 czerwca 2020 roku:

Stań w obronie planety podczas Światowego Dnia Środowiska. Zamknij pierścień „Na nogach” 5 czerwca i zdobądź nagrodę, wstając i poruszając się przez co najmniej minutę w ciągu 12 godzin tego dnia.

Wyzwania związane z aktywnością pozwalają użytkownikom Apple Watchów zbierać wirtualne trofea dostępne na karcie Osiągnięcia w aplikacji Aktywność na iOS-ie. Istnieją również specjalne naklejki, których można używać w Wiadomościach i na FaceTimie.

Wstań. I rusz się.

Poruszaj się trochę, gdy wstaniesz. Pójdź po wodę. Porozciągaj się. Odwiedź kolegę z innego pokoju. Może się wydawać, że to niewiele, ale regularny ruch pomaga zachować energię i sprzyja większej produktywności.

Pierścienie aktywności w zegarku Apple Watch

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu w pozycji siedzącej może przyczynić się do zachorowania na cukrzycę typu 2. Aktywniejszy tryb życia ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy i ograniczenie innych czynników ryzyka.

Użytkownicy Apple Watcha zostaną wcześniej powiadomieni o nadchodzących wyzwaniach na swoich urządzeniach. Podczas wyzwania można będzie odblokować poniższe naklejki:

źródło: Apple | 9TO5Mac