Warszawiacy będą jeździć na hulajnogach za 4,40 zł dziennie!

Od 15 maja w ramach akcji „Hulaj Warszawo” – każdy korzystający z hulajnóg Blinkee zapłaci za swoje przejazdy maksymalnie 9,90 zł na dobę, a posiadacze Warszawskiej Karty Miejskiej tylko 4,40 zł – czyli tyle ile za jednorazowy bilet.

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej blinkee.city

Polska firma Blinkee postanowiła ułatwić przemieszczanie się po Warszawie osobom, które dotychczas stawiały na komunikację miejską, a teraz przez limity osób w autobusach i tramwajach, będą miały ograniczony dostęp do tej formy transportu. Dodatkowo specjalnie rozszerzono strefę o kolejne dzielnice, tak by dojazd hulajnogą z domu do pracy stał się realny. Teraz Warszawiacy mogą pojechać na elektrycznej hulajnodze blinkee.city nawet z Bemowa na Ursynów.

Indywidualny transport miejski, jak hulajnogi czy rowery, to w obecnej sytuacji pandemii najbezpieczniejsza forma transportu miejskiego. Szczególnie, gdy masowo powracamy do sytemu pracy w biurach i zakładach. My nie tylko o tym mówimy, ale autentycznie dajemy rozwiązanie: jeśli nie możesz wsiąść do tramwaju, to jedź do pracy, wracaj z niej – korzystaj z elektrycznej hulajnogi cały dzień za cenę biletu miejskiego – mówi Marcin Maliszewski, ekspert mikromobliności, prezes blinkee.city.  To nie jedyne nasze działanie. Chcemy także razem z ekspertami, samorządowcami i innymi operatorami jednośladów prywatnych i miejskich omówić realne możliwości połączenia systemów komunikacji zbiorowej i indywidualnej. Przed nami debata „Porozmawiajmy o transporcie” – dodaje.  

Internetowa debata jest zaplanowana na wtorek, 19 maja 2020 roku na godzinę 11:00. Będzie dostępna online między innymi na kanale blinkee.city na Facebooku.

Blinkee - Debata online - porozmawiajmy o transporcie

Z akcji Hulaj Warszawo mogą skorzystać wszyscy użytkownicy w blinkee.city w Warszawie. Jeśli są posiadaczami Warszawskiej Karty Miejskiej, to za dzień jazdy zapłacą tylko 4,40 zł, a jeżeli nie mają karty, to również mogą skorzystać z preferencyjnej stawki i za swoje przejazdy zapłacą maksymalnie 9,90 zł na dobę.

Może Cię zainteresować:

Pojazdy blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane na bieżąco, czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach. Niezależnie od pracy dla bezpieczeństwa, w trakcie korzystania z  pojazdów, firma zaleca noszenie jednorazowych rękawiczek:

(film nagrano w Katowicach, a wypowiada się Łukasz Tojka, partner blinkee.city)

Aplikację mobilną blinkee.city pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Blinkee