Facebook właśnie kupił GIPHY!

Popularna platforma GIPHY służąca do udostępniania śmiesznych GIF-ów podobno kosztowała Facebooka aż 400 milionów dolarów.

GIPHY – Facebook

Facebook kupił usługę GIPHY służącą do udostępniania GIF-ów, która będzie teraz integralną częścią Instagrama. Gigant społecznościowy planuje znacznie większą integrację biblioteki GIPHY z Instagramem (gdzie GIF jest szczególnie rozpowszechniony w Historiach – Insta Stories) i innymi serwisami na Facebooku. Chociaż Facebook nie ujawnił, ile zapłacił za siedmioletnią firmę, Axios informuje, że cena wyniosła 400 milionów dolarów.

„Łącząc Instagram i GIPHY możemy ułatwić ludziom znalezienie idealnych GIF-ów i naklejek w Stories oraz Direct” – napisał na blogu Facebooka wiceprezes Facebooka ds. produktu Vishal Shah. Facebook od lat używa interfejsów API GIPHY do dostarczania plików GIF do swoich różnych usług. Według Facebooka sam Instagram odpowiada już za około 25 proc. dziennego ruchu GIPHY, a pozostałe aplikacje firmy stanowią kolejne 25 procent.

Przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości Facebook nie zamierza wyłączać usługi, żeby zarabiać na markowych treściach i mieć ja wyłącznie na własny użytek. „Będziemy nadal otwarcie udostępniać GIPHY szerszemu ekosystemowi” – napisał zespół GIPHY.

Sprawdź także:

Nadal będziemy mogli przesyłać i remiksować własne pliki GIF. Programiści i partnerzy API GIPHY nadal będą mieli dostęp do ogromnej biblioteki GIF-ów, a także naklejek i emoji GIPHY. Wśród partnerów są między innymi Twitter, Slack, Skype, TikTok, Tinder i Samsung.

źródło: Facebook Newsroom | Engadget